Menu
Úvod  › 

Jak vypadat skvěle po probdělé noci?

Je jedno, jestli jste předchozí noc propařila, probděla kvůli práci, prokecala s kamarádkou, nebo promilovala. Podstatné je, že vypadáte, jako kdybyste právě povstala z hrobu. Známe tipy, jak vypadat skvěle i po probdělé noci.

Můžete mít za sebou nejlepší a nejvášnivější noc svého života, ale když vám někdo druhý den ráno v dobré víře řekne, že vypadáte unaveně (tedy v překladu, že se váš vzhled blíží zombie), náladu vám to rozhodně nevylepší. Samozřejmě, že osm hodin spánku už vám nikdo nevyčaruje, ale s několika šikovnými pomůckami a užitečnými tipy dokážete téměř zázraky:

Revitalizujte

Nejrychlejší, nejjednodušší a zároveň i nejlevnější metodou, jak probudit k životu poněkud povadlou pokožku, je jednoduché opláchnutí obličeje ledovou vodou. Díky tomu se vám stáhnou cévy, což dodá vaší pokožce jemnější vzhled a hlavně dostanete do obličeje barvu a přestanete připomínat oživlou mrtvolu. Rozhodně se vám vyplatí vzít si s sebou malou lahvičku studené vody s rozprašovačem, abyste svou pleť mohla kdykoli během dne povzbudit.

Zvlhčujte

Problémem propařené noci je absolutní dehydratace, pokud máte v průběhu dne nějak vypadat, musíte dodávat svému organismu i pokožce dostatek tekutin. Jestliže podceníte pitný režim, vyrýsují se vám všechny vrásky - i ty, o kterých jste doposud neměla ani tušení.

První pomoc obličeji

Jestliže máte pár minut, rozmixujte kostky ledu s šálkem mléka, ledovou směs dejte na kousek gázy, nebo bavlněnou plenu a mléčný obklad přiložte na obličej. Po pár minutách ho sundejte a vaše pleť bude rozzářenější, bude mít zdravější barvu a bude působit svěže.

Zatočte s pytli pod očima

Poněkud otřepané pytlíky s uvařeným a vychladlým čajem mají své opodstatnění. Nic nedokáže vyhladit vaše pytle pod očima účinněji.

Vynechejte make-up

Silná vrstva make-upu nebo pudru vám jen zvýrazní vrásky. Místo toho si udělejte jen lehký a jemný make-up, naneste korektor pod oči a jen velmi lehce zapudrujte. Budete působit mnohem svěžeji.

Kleštičky na řasy

Kdybyste je měla použít jen jednou do roka, mělo by to rozhodně být po probdělé noci. Řasy natočené a zvednuté nahoru opticky zvětší vaše oči a zbaví je unaveného vzhledu.

Tvářenka

Pokud se chcete zbavit unaveného a ospalého vzhledu, nezapomeňte si nanést na lícní kosti tvářenku, která nejen rozjasní váš obličej, ale zároveň odvede i pozornost od vašich unavených očí.

Zkroťte své vlasy

Nestihnete si už umýt vlasy? Použijte místo toho suchý šampón, který vysuší přebytečnou mastnotu a vzpruží matné a splihlé vlasy.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 zvyků, které vám vylepší vzhled
Jak vám kouření zničí vzhled
Po sexu si muži připadají hezčí, ženy ošklivější
Perfektní obočí: Jak ho docílit?
Co vypovídá vzhled o vašem zdraví
Každá pátá žena si připadá ošklivá