Menu
Úvod  › 

10 zvyků, které vám vylepší vzhled

Samozřejmě, že chcete vypadat hezky a přitažlivě. K tomu, aby vás ženy považovaly za neodolatelné stačí do svého života začlenit následujících deset zvyků, díky kterým vaše přitažlivost rapidně stoupne.

Chtít vypadat dobře a líbit se ostatním je normální lidská přirozenost. Můžete si samozřejmě zakoupit spoustu drahých prostředků, podstoupit řadu procedur a pokusit se svůj vzhled vylepšit. Nebo si můžete osvojit následujících deset zvyků, které vaší image výrazně vylepší:

1. Převlečte postele

Tušili jste, že špinavé polštáře a povlečení může způsobovat problémy s pletí. Převlékejte postel minimálně dvakrát za měsíc, abyste minimalizovali kontakt vaší pokožky s nečistotami, které ucpávají vaše póry. Zvlášť pokud postel sdílíte se ženou, zbytky její make-upu, vlasových přípravků a další kosmetiky udělají na vaší pleti paseku.

2. Omezte používání šampónu.

Ideální je, pokud si nemusíte šampónovat vlasy každý den. Pokud se vám velmi mastí, maximální frekvence mytí nesmí přesáhnout jednou denně. Přílišné používání šampónu odstraňuje z vlasů přirozené oleje a vlasy jsou tak matné a bez lesku. Čím častěji si vlasy myjete šampónem, tím víc byste měli používat kondicionér.

3. Zubní nit používejte denně

Pro atraktivní úsměv byste si měli zvyknout na denní používání zubní nitě, která odstraní zbytky jídla mezi zuby a vyčistí mezizubní prostory. Užitečné jsou také prostředky na bělení zubů, které už dávno nepoužívají jen ženy. Pokud však přistoupíte k bělení zubů, neměli byste jej provádět častěji než jednou za půl roku. Týden po bělení nekonzumujte žádné potraviny, které by zuby mohly obarvit, jako je například červené víno, kávu, či sojovou omáčku.

4. Každé tři až šest týdnů se jděte ostříhat

Udržování kvalitního střihu je nejjednodušším způsobem, jak si zajistit upravený vzhled. Ke kadeřníkovi byste měli chodit minimálně jednou za šest týdnů, ale spíš vícekrát.

5. Holení po sprchování.

Pára ze sprchy udělá z vaší koupelny jakousi soukromou saunu. Ve vlhku a horku se otevřou vaše póry, vousy budou měkčí a po holení budou mít menší tendenci k zarůstání. Pokud nemáte čas na sprchu, alespoň si napusťte umyvadlo horké vody, přehoďte si přes hlavu ručník a chvíli si napařujte obličej. Vyplatí se to.

6. Kosmetika není zženštilost.

Měli byste si osvojit základní kroky v péči o pokožku. Samozřejmostí by se pro vás mělo stát používání zvlhčujícího krému, očního krému a balzámu na rty, ideálně s ochranným faktorem proti slunci. Tyto prostředky rozhodně nejsou zženštilé a prokáží vaší pokožce obrovskou službu.

7. Vyhýbejte se cukru.

Jídelníček s vysokým obsahem proteinů, zeleniny, ovoce a vlákniny je tou nejlepší prevencí proti rostoucímu břichu a naducaným tvářím. Kromě toho vám vyčlenění tučných a sladkých jídel pomůže proti akné a dalším kožním problémům.

8. Spěte osm hodin

Je naprosto nezbytné, abyste denně naspali sedm až devět hodin, aby vaše tělo mělo vůbec šanci zregenerovat se. Tím, že se budete okrádat o spánek, budete celý váš organismus pracovat mnohem méně efektivně a známky spánkové deprivace se nejprve objeví na vašem obličeji. Výsledkem budou otoky očí, kruhy pod očima a vůbec celkové vzezření zombie.

9. Pijte vodu.

Denně byste měli vypít přibližně osm sklenic tekutiny, ideálně vody. Dostatečná hydratace vám zaručí zdraví a bude redukovat vaše vrásky. Vodu byste měli upíjet pomalu, aby ji vaše tělo mohlo lépe vstřebávat. Dávejte si ale pozor na konzumaci kofeinu a alkoholu. Oba jsou odvodňující, takže jsou zodpovědné za suchou kůži a viditelnější vrásky.

10. Cvičte.

Nejjistějším způsobem, jak se propracovat ke skvělému vzhledu, je cvičení. Zařaďte do svého programu pravidelný pohyb a zpomalíte stárnutí, vaše pokožka bude lépe vypadat, zvedne se vám sebevědomí a rozpustí tuk. A jako bonus vyplaví vaše tělo endorfiny, čímž vám zajistí exkluzivní náladu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
50 věcí, které by ženy chtěly, abyste věděl
Proč hezcí lidé vydělávají více peněz?
Tipy pro muže: Jak pečovat o pleť s akné