Menu
Úvod  › 

Jak si ulevit od podrážděného žaludku. Zn. bez chemie!

Podrážděný žaludek měl minimálně jedenkrát za život snad úplně každý. Bohatě stačí, pokud si smlsneme na něčem tučném nebo hůře stravitelném a nepříjemné pocity, bolesti a mnohdy i křeče jsou na světě. Ačkoli podrážděný žaludek není životu nebezpečný a nepředstavuje kdovíjaký problém, rozhodně se nejedná o nic příjemného. Není se proto čemu divit, že v takových chvílích uvažujeme, jak si od těchto nepříjemností ulevit. Ještě než sáhnete po pilulkách či tabletkách plných chemie, nechte se inspirovat naším článkem. Proti podrážděnému žaludku můžete bojovat o daleko zdravější přírodní cestou!

Když se žaludek zlobí...

Zatímco v první chvíli se pochutnáváte na smaženém jídle k večeři, v zápětí vám dá váš žaludek jasně najevo, že on má na způsob vašeho stravování úplně jiný názor. Po čem sáhnout ve chvílích, kdy o sobě dá váš žaludek vědět?

Žvýkačka

Při podrážděném žaludku není nad obyčejnou žvýkačku. Když žvýkáte, produkujete tak více slin a ty následně působí jako uklidňující prostředek - může pomoci i při pálení žáhy. Nejenže jsou sliny alkalické a částečně tak neutralizují žaludeční šťávy, navíc jim i brání v cestě nahoru, kdy vám nepříjemně dráždí sliznici.

Soda

O uklidňujících účincích sody věděly již naše babičky, i tak si vás ale dovolíme upozornit, abyste to s tímhle všestranným pomocníkem moc nepřeháněli - u citlivých lidí totiž může napáchat více škody, nežli užitku. Na podrážděný žaludek bohatě postačí jedna kávová lžička.

Lékořice

Lékořice obsahuje řadu látek, které příznivým způsobem působí na žaludeční stěnu, díky čemuž vám i tahle pochutina může při podrážděném žaludku a s ním spojenými nepříjemnostmi ulevit. Lékořice působí zásaditě a neutralizuje tak kyseliny. A kdo by odolal proslulým lékořicovým pendrekům?

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články