Menu

Pot

5 tipů, jak zmírnit pocení

Pocení představuje nejen estetický, ale mnohdy i zdravotní problém. Proto se nevyplácí nadměrné pocení brát na lehkou váhu. Víte-li, že je u vás vše po zdravotní stránce v pořádku, pak pocení především v horkých letních měsících představuje jen zmiňovaný estetický a kosmetický problém. Patrně nikdo netouží mít v podpaží nevzhledné koláče. Přinášíme vám rady a tipy, jak pocení zmírnit a předejít tak trapasům.

Příčiny nadměrného pocení a jak jej zmírnit

Nadměrné pocení ? jinak řečeno hyperhidróza může mít velké množství příčin. Od stresu, přes obezitu, onemocnění štítné žlázy až po nádorová onemocnění. Lidé, kterým nadměrné pocení komplikuje život, by se neměli v žádném případě ostýchat o problému hovořit a obrátit se raději na svého lékaře, lze tak předejít vážnějším nemocem.

Jak bojovat s nadměrným pocením?!

Jsi na rande s hezkou slečnou. Všechno probíhá hladce a ty máš pocit, že si skutečně zapůsobil. Pak spolu jedete autobusem a ty zvedneš ruku, aby ses nahoře chytil. Objeví se velký koláč potu a dívka naproti tobě se zhrozí. V ten moment ucítíš nepříjemný zápach. Ach, to je trapas!

Nebezpečné horko: Co všechno vám hrozí

Česko nyní čelí vlně tropických veder. Kromě pocitu nepohodlí, které s sebou extrémně vysoké teploty nesou, se může horko podepsat i na vašem zdraví. Víte, co všechno vám hrozí?

Pocení: Triky, které vám v létě pomohou

Mokré koláče v podpaždí a zápach, který se nad vámi vznáší jako oblak. Léto je prostě období, kdy s pocením bojuje každý. Osvojte si tipy, se kterými se dá nežádoucí pocení zvládnout.

6 překvapivých důvodů, proč se tolik potíte

Jakmile na sobě máte tričko déle než deset minut, mokré koláče v podpaží nabývají obřích rozměrů? Představujeme vám šest důvodů, které mohou za vaše nadměrné pocení, a o kterých nejspíš ani netušíte.

Tipy proti pocení: Co vám pomůže

Už vás nebaví dívat se na propocené koláče v podpaží vaší košile a děsit se, jestli jste cítit? Čtěte užitečné tipy, které vám pomohou proti pocení.

Hyperhidróza: Potíte se už příliš?

Propocené fleky v podpaží nepřipadají sexy asi nikomu. Kdy je ještě vaše pocení v normě a kdy byste měli začít přemýšlet o tom, že vyhledáte odbornou pomoc?