Menu
Úvod  › 

Džíny pro každou postavu: Vyberte si ty pravé

Máte postavu typu jablko, nebo hruška, nevýrazný pas, krátké nohy, nebo chlapeckou postavu. S následujícími tipy si vyberete perfektně padnoucí džíny pro každou postavu.

Nákup padnoucích džín může být velkým dobrodružstvím, které vás bude stát spoust sil a nervů. Jak najít džíny přesně pro svou postavu a na co si dát pozor, když potřebujete skrýt nedostatky a zdůraznit své přednosti.

Dlouhé nohy

Váš úkol: Zdůraznit své přednosti.

Džíny pro vás: Při vaší postavě si můžete dovolit nosit prakticky všechno, na co jen pomyslíte. Ať už chcete nosit úzké, cigaretové džíny, nebo široké nohavice, klidně si to můžete dovolit. Vaší hlavní devizou je výška a dlouhé nohy, z nichž byste měla vytěžit maximum. Ačkoli vám bude pravděpodobně slušet všechno, zkoušejte džíny pokud možno zároveň i s vhodným topem, abyste si byla jistá, že vaše přednosti vyniknou i v kombinaci. Snažte se zároveň vyvážit i proporce, to znamená, že k úzkým džínám byste měla mít dostatek objemnějších a vzdušnějších topů a naopak široké džíny vyžadují upnutý vršek.

Široké boky, velký zadek, objemná stehna

Váš úkol: Vyvážit proporce

Džíny pro vás: Lehce rozšířené nebo široké nohavice (ideálně v tmavých barvách) vám budou lichotit nejvíc, protože vyrovnají vaši postavu. Dbejte také velmi na to, aby vám kalhoty dobře padly a seděly přes zadek. Pokud budou příliš napjaté nebo naopak volné, nikdy nedocílíte správného efektu. Jestliže najdete džíny, které vám padnou přes zadek a budou vám volné v pase, nezdráhejte se investovat do jejich zúžení, protože přílišné stažení páskem veškerý efekt zkazí. K džínám si oblékejte topy jasných barev, které odvedou pozornost od problematičtějších partií.

Krátké nohy

Váš úkol: Optické prodloužení nohou

Džíny pro vás: Vybírejte mezi džínami, které mají mačkaný efekt na přední straně. Tyto vertikální linie totiž opticky vaše nohy prodlouží. Můžete mít jak rovně střižené džíny, tak lehce rozšířené nohavice, ale vyhněte se džínám s velkými potisky, nebo se sníženým pasem, v nichž budou vaše nohy vypadat ještě kratší. Pokud vám to váš životní styl dovoluje, noste co nejvíce podpatky, které vám přidají několik centimetrů navíc.

Chlapecká postava

Váš úkol: Optické zdůraznění křivek

Džíny pro vás: Těžké tkaniny, jako je například tvíd nebo vlna, dodají vaší postavě chybějící křivky, takže byste s nimi džíny rozhodně měla kombinovat. Pro vás jsou vynikající džíny se sníženým pasem, které přitáhnou pozornost k vašim bokům. Vyberte si džíny s výraznými kapsami, které dodají opticky na objemu vašemu plochému zadku. Dobře budete vypadat také v džínách s barevnými aplikacemi.

Postava jako přesýpací hodiny

Váš úkol: Optické dosažení štíhlejších a delších nohou

Džíny pro vás: Lehce rozšířené nebo široké nohavice džín jsou pro vás ideální. Snažte se vybrat si k džínám stejný odstín bot, tak dosáhnete optického prodloužení nohou. Vyvarujte se však extra širokých nohavic, které vám přidají opticky kilogramy navíc.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
7 filmů, které změnily módu
10 trendů, které musíte mít v letním šatníku
8 módních trendů, které vám zničí zdraví
10 kosmetických trendů, které budou v módě pořád
Jak si vybrat ty pravé kalhotky