Menu
Úvod  › 

7 filmů, které změnily módu

Sex ve městě. Někdo to rád horké. Ďábel nosí Pradu. Snídaně u Tiffaniho. Představujeme vám filmy, které se zapsaly do módních dějin. Nechte se inspirovat.

1. Někdo to rád horké (1959)

Obsazení: Marilyn Monroe, Tony Curtis a Jack Lemmon

Notoricky známý příběh o dvou hudebnících, kteří se omylem připletou k zločinu a potom prchají před mafiány v ženském převlečení, udělal sexbombu filmového plátna z Marilyn Monroe. Do módní historie se ale vepsal přiléhavými blyštivými šaty, v nichž Marilyn alias Sugar vystupuje. Přiléhavý střih dal v plné míře vyniknout její figuře ve tvaru přesýpacích hodin a muži byli ochotni skočit pro ni z okna.

2. Snídaně u Tiffaniho (1961)

Obsazení: Audrey Hepburn, George Peppard

Okouzlující Holly Golighty se nechává vydržovat od svých milenců, do té doby, než se skutečně zamiluje. Sladká romance patří ke skutečným klasikám stříbrného plátna a už kvůli oslnivé Audrey Hepburnové stojí za to se na ní podívat. Audrey Hepburnová při něm spolupracovala s Hubertem de Givenchy a stala se tímto filmem módní ikonou. Šaty ve stylu Channel, obří sluneční brýle, projmuté kabáty a klobouky s širokou krempou se staly symbolem nesmrtelné elegance.

3. Ďábel nosí Pradu (2006)

Obsazení? Anne Hathaway, Meryl Streep

Film natočený podle předlohy Lauren Weisbergerové (která se inspirovala svou vlastní zkušeností z redakce módního magazínu) patří k "povinné četbě" všech stylistů. Asistentka (v podání Anne Hathaway) tyranské šéfky módního časopisu (Meryl Streep) je pomalu zasvěcována do spletitého módního průmyslu. Ve filmu se objevila celá řada nezapomenutelných modelů.

4. Pátý element (1997)

Obsazení: Milla Jovovich, Bruce Willis

Na Millu Jovovich zavinutou jen v pásech obinadel nelze zapomenout. Futuristicky laděné oblečky navrhl Jean-Paul Gaultier a po uvedení filmu se staly horkým hitem módních přehlídek. Dokonale obepínající trikoty ale pro většinu reálných žen nepadaly příliš v úvahu.

5. Pomáda (1978)

Obsazení: John Travolta, Olivia Newton-John

Příběh o hodné holce Sandy a špatném chlapci Dannym, kteří spolu prožijí letní lásku a pak se neplánovaně sejdou po prázdninách ve škole, je totální klasikou. Stylisté celého světa jásají nad proměnou Sandy ze sladké pastelové princezny se sukněmi do půl lýtek a propínacími svetříky v osudovou ženu v nezapomenutelných černých legínách. John Travolta zase vrátil na výsluní černou koženou bundu a proklatě úzké kalhoty.

6. Usměvavá tvář (1957)

Obsazení: Audrey Hepburn, Fred Astaire

Romantická komedie o tom, jak chudá knihovnice ke štěstí přišla a stala se slavnou modelkou, nechala vyniknout tanečnímu umění Audrey a Freda. Na kostýmech se opět podepsal Hubert de Givenchy. Úchvatné šaty Hepburnové, ale i její roláky a balerínky vstoupily do módních dějin.

7. Sex ve městě (2008)

Obsazení: Sarah Jessica Parker, Cynthia Nixon, Kim Catrall, Kristin Davies

Představitelky legendárního snímku reprezentují všechny styly a pod modely jsou podepsáni například Dior, Oscar de la Renta, Chanel, nebo Manolo Blahnik. Modely Carrie Bradshaw (Sarah Jessica Parker) se staly pravděpodobně nejslavnější na světě.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 stylových pravidel, která byste měla porušit
10 módních trendů, které musíte mít
Módní pravidla: Jak nosit šortky