Menu
Úvod  › 

10 kosmetických chyb, které vám přidají 10 let

Nemožný účes, špatný makeup, nevhodná péče o pleť a další kosmetické chyby se postarají o to, že budete stárnout mnohem rychleji. Znáte je?

1. Přehnaný makeup

Myslíte si, že začínající vrásky nejlépe zamaskujete silnou vrstvou makeupu? Omyl. Jediné, čeho dosáhnete, bude vzhled strnulé masky a poněkud směšný vzhled. Nevhodný odstín makeupu a především jeho neúměrné množství vám vytvoří na okrajích obličeje závěje, které nebudou vypadat sexy ani s největším sebezapřením.

2. Vynecháváte řasenku.

Řasenka a tužka na oči není vyhrazená jen na víkendové večery a vyplatí se vám začlenit je i do svých pracovních dní. Spolu s postupujícím věkem jsou oči stále víc zapadlé a jak povolují mimické svaly, zdají se oči opticky menší. Kvalitní řasenka a tužka oči orámuje a zvýrazní váš pohled.

3. Neobrušujete.

Čím jste starší, tím déle trvá, než se odumřelé kožní buňky odloupnou. Výsledkem je matná pleť, která vypadá starší, než je. Základem je používání kvalitního peelingu minimálně jednou týdně.

4. Nosíte špatnou rtěnku.

Metalická nebo duhová rtěnka vypadá možná dobře na modelce na přehlídkovém molu, ale pokud vám táhne na čtyřicítku, měla byste na ni rychle zapomenout. Používejte rtěnku spojenou s leskem na rty, která zároveň vaše rty hydratuje a vyživuje. Pokud si nejste jistá odstínem, sáhněte raději po nenápadnějším.

5. Rovný střih

Podívejte se na účesy, které nosí celebrity kolem čtyřicítky. Nenajdete u nich rovný střih, ale prakticky všechny spoléhají na stupňovitě sestříhané, nebo sesekané, vlasy. Tento typ střihu totiž dodá vlasům na objemu a zároveň odlehčí partie kolem obličeje, který tak může lépe vyniknout.

6. Zanedbáváte své ruce.

Jeden z největších pleťových prohřešků, kvůli kterým byste skutečně měla mít výčitky svědomí, je zanedbávání rukou. Přitom ale vzhled vašich rukou prozradí okamžitě váš věk. Investujte do kvalitních krémů na ruce a především je nezapomeňte ošetřovat i krémem s ochranným faktorem proti slunci.

7. Nepoužíváte opalovací krém.

Čas od času můžete vynechat zubní nit, když jste ve skutečně velké časové tísni, ale nikdy nesmíte zapomenout nanést opalovací krém. Slunění podporuje tvorbu vrásek, kůže stárne rychleji a je poškozená. Každý den byste měla aplikovat krém s minimálním SPF 30, a to i v případě, že jdete jen do práce.

8. Používáte ledové oční stíny.

Metalické a ledové oční stíny vypadají podivně i na dospívajících, natož na ženě ve středních letech. Dodávají vám příliš tvrdý výraz, zvýrazní každou rýhu a všechny drobné vrásky kolem očí, a to skutečně nemáte zapotřebí.

9. Samoopalovací krém.

Chcete vypadat, jako kdybyste se právě vrátila z dovolené? Ale samoopalovací krém vám zbytečně přidá roky navíc. Pokud už chcete používat samoopalovací krém, naneste jej pouze na vlasovou linii, lícní kosti a linii kolem čelisti. Rozhodně se vyhněte jeho aplikaci kolem očí, nosu a úst. Pokud si ztmavíte tyto linie, budete vypadat mnohem starší.

10. Příliš se maskujete.

Je jasné, že se nechcete ráno procházet v kanceláři s tmavými kruhy pod očima a premenstruačními pupínky, jenže když to s korektorem přeženete, budete vypadat mnohem hůř. Snažte se soustředit jen na jednu věc a neaplikovat korektor po celé ploše obličeje. Zamaskujte například kruhy pod očima a zbytek obličeje svěřte lehkému poprašku pudru.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nejlepší tipy, jak zhubnout v obličeji
Problematické tetování: Kde a proč vám ho neudělají
6 největších chyb v péči o pokožku
Jednoduché triky, jak vypadat mladší