Menu
Úvod  › 

Dámské plavky: Co se bude nosit v létě?

Romanticky řasené a nabírané modely v pastelových tónech, divoké neonové barvy, nebo jednodílné plavky s důmyslnými prostřihy. Zveme vás na exkurzi po horkých plavkových trendech nadcházející sezóny.

I přes probíhající zimní radovánky už mají návrháři jasno v tom, jaké plavky budou kralovat létu. Prestižní módní domy již představily své kolekce plavek pro nadcházející sezónu, takže se na skvělé léto můžete připravit již nyní. Z jakých modelů byste tedy měla vybírat, abyste byla trendy, ať už hodláte letní dny trávit v Karibiku, Chorvatsku, nebo u jihočeského rybníka?

Nestárnoucí romantika

Romantické modely plavek jsou evergreenem a jinak tomu nebude ani v letošní sezóně. Ani plavky 2013 nezapomínají na romantické duše a nabízejí jemné pastelové barvy, květinové vzory, nejrůznější stužky a jemné zdobení. Tento typ plavek, nejčastěji ve dvoudílné variantě, vám dodá nádech něžnosti a romantiky. Hodí se pro méně vyvinuté i vyvinutější ženy, je však nutné tělesným proporcím přizpůsobit výběr střihu. Horkým tipem jsou zejména dámské plavky, kdy má horní díl plavek podobu tílka či topu.

Ženám s plošším hrudníkem nabízejí plavky 2013 vycpávky a tvarované košíčky (také v kombinaci se zmiňovanými topy), dále různé vrstvení a třásně, které dodají chybějící objem. Důmyslně zvolený výstřih, případně třpytivé motivy dokáží přilákat žádoucí pohledy. Pro dámy kyprých tvarů jsou naopak připravené moderní materiály, které dokáží postavě ubrat centimetry. Takové materiály se dají najít především v kategorii jednodílné plavky.

Sexy neónová krása

Ženám, které chtějí v plavkách podpořit svůj neodolatelný šarm a sex appeal, nabídnou dámské plavky 2013 neónové barvy, které představují další módní hit nadcházející sezóny. V zářivých plavkách bude každá žena nepřehlédnutelná. Stejně jako v případě pastelových barev platí, že důmyslný střih a zpracování plavek dokáže vyzdvihnout přednosti a potlačit případné nedostatky každé postavy.

I když má řada žen pocit, že jsou pro ně neónové odstíny příliš nápadné a nesluší jim, správným výběrem ke svému barevnému typu můžete naopak svou osobnost podtrhnout. Brunetkám bude slušet většina odstínů žluté či modré, blondýnky by měly vybírat mezi růžovými, červenými, nebo například fialovými tóny a zrzky zase ocení tóny zelené a oranžové. Neonky jsou zkrátka opět na výsluní.

Zvířecí vzory

Dvoudílné plavky, ale především jednodílné modely, ani letos nezapomínají na nadčasové zvířecí motivy. Právě tygří, leopardí, hadí nebo dokonce zebří patří k těm nejvyhledávanějším a také nejvíce sexy vzorům, které dámské plavky v posledních letech nabízejí. A právě zvířecí vzory se letos opět hřejí na výsluní přízně návrhářů. Výhodou je nejen jejich atraktivní vzhled ale i skutečnost, že dokáží účinně zamaskovat případné nedostatky postavy. Pokud si netroufáte na zebří či tygří plavky, můžete sáhnout po modelech se vsadkami s těmito motivy.

Plavky 2013- co jsme ještě neviděli?

Ani v sezóně plavek 2013 nemohou chybět žhavé novinky, inovativní střihy a kreativní ztvárnění. Odhalené kolekce předních světových návrhářů nám takových novinek představily hned několik.

Tou nejvýraznější novinkou léta 2013 jsou jednodílné plavky, které jsou snad ještě více svůdné než dvoudílné plavky. Rafinovaný střih, kdy spodní díl s horním propojuje pouze různě zdobený, tvarovaný či děrovaný proužek látky, působí mimořádně žensky a přitažlivě. Pro opalování sice nebude ideální, zato se můžete vsadit, že vám získá pozornost jakéhokoli muže.

Plavky na sezónu 2013 vám přináší obchod Dianka.cz.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Vaše těhotenství: Velký přehled sportů
8 módních trendů, které vám zničí zdraví
5 kousků, které musí váš jarní šatník obsahovat
Džíny pro každou postavu: Vyberte si ty pravé
5 tipů pro výběr dámské kabelky