Menu
Úvod  › 

5 tipů pro výběr dámské kabelky

Žádná žena se bez ní neobejde a je důležitým módním doplňkem. Víte ale, jaká pravidla byste měla při výběru kabelky respektovat a na co si dávat pozor?

1. Trvanlivost

Samozřejmě si můžete koupit kabelku za dvě stovky u stánku - pokud jste ovšem smířená s tím, že ji za tři měsíce odhodíte do koše a půjdete si vybrat jinou. Kvalitní kabelka by měla být z trvanlivého materiálu, kvalitně ušitá s propracovanými detaily. Pravděpodobně nic kvalitou nepřekoná koženou kabelku, která je módním evergreenem už řadu let. Kůže je módní, trvanlivá a může mít řadu podob. Kromě toho byste se u kabelky měla zaměřit na švy a uchycení zipu, protože právě tato místa jsou u kabelky nejvíc namáhaná a nejchoulostivější na poškození. U kvalitní dámské kabelky jsou pevné a trvanlivé švy samozřejmostí.

2. Velikost

Miniaturní kabelka může být sice vysoce módní záležitostí, ale pokud se vám do ní vejde pouze kreditní karta a rtěnka, bude vám spíše pro zlost než pro užitek. Při výběru kabelky přemýšlejte o tom, při jakých příležitostech ji budete nejčastěji používat a jaké předměty by se vám do ní měly vejít. Jiné požadavky budete mít na kabelku do práce a jiné na společenský model. Tím, že je předem důkladně zvážíte se vyhnete pozdější nespokojenosti.

3. Barva

Už dávno pryč jsou doby, musela barva kabelky přesně odpovídat barvě bot a pásku. V současné době je móda mnohem benevolentnější a můžete kombinovat s mnohem větší fantazií a rozletem, a tudíž nejste ani omezena na klasickou černou či hnědou. Na druhou stranu pokud sáhnete po příliš výrazné barvě, kabelka se rychle okouká a při jejím kombinování s ostatními doplňky budete potřebovat mnohem víc módního vkusu a informací.

4. Praktičnost

Ačkoli si to málokterá žena při výběru kabelky uvědomuje a ještě méně z nich se podle tohoto faktoru řídí, praktičnost je zásadním kritériem, které byste měla při jejím nákupu zvážit. Kabelka bez vnitřního členění kapsami bude důvodem vašeho permanentního hledání mobilu, diáře, peněženky a dalších nezbytných předmětů. Stejně tak je důležité, aby se vám kabelka dobře nosila. Jestliže jste zvyklá mít volné ruce, kabelka bez dlouhého popruhu, který si můžete zavěsit na rameno, pro vás zřejmě nebude tím nejlepším řešením. Opět z tohoto hlediska zvažte okolnosti a příležitosti, při kterých budete kabelku používat.

5. Kvalita.

Nemusíte nutně vyloupit banku pro to, abyste si mohla dopřát kvalitní kabelku. Je samozřejmé, že můžete za kabelku utratit bez problémů svůj půlroční plat a dopřát si model, který vám budou závidět všechny ženy v okolí (pokud vás ovšem nebudou podezírat z koupě "fejku"). Na druhou stranu skutečně není nutné do základů vyplenit své konto kvůli tomu, abyste získala kvalitní značkový výrobek. V poslední době se na výsluní zájmu hřejí například kabelky značky Guess, které jsou cenově dostupné a zároveň mimořádně kvalitní a trendy. Snadno si spočtete, zda vám stojí za to, ušetřit několik korun za nekvalitní, tuctový model, který budete muset za pár měsíců vyměnit, nebo si jednorázově připlatit za kabelku, za kterou se nebudete stydět ani po několika letech.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak vybrat ideální kabelku?
Naučte se odhalit padělek značkové kabelky
10 kousků, které musí váš šatník obsahovat
Nebezpečná kabelka: Nenápadné riziko pro vaše zdraví