Menu
Úvod  › 

Co se bude nosit v sezóně jaro/léto 2012

Květinové vzory, geometrické potisky, pastelové či mořské tóny, neonové detaily, nebo styl třicátých let. Představujeme vám módní hity pro letošní sezónu.

Neonky, pastelové tóny, outfity laděné do mořských barev, květinové vzory; návrháři se v letošní jarní a letní sezóně vyřádili. Hity platné pro jarní a letní sezónu 2012 představili nejprve na přehlídkových molech a módní značky je potom uvedly v nositelné formě do ulic. Víte, po čem pátrat v obchodech a co bude pro letošní jaro horkou volbou?

Tóny moře

Letošní jaro a léto zkrátka musíte svůj šatník obohatit o minimálně jeden kousek v mořských barvách. Modrá ve všech odstínech, modrozelená, tyrkysová, modrošedá... to jsou základní barvy, v nichž jsou komponovány modely pro tuto sezónu. Čím více budete připomínat malou mořskou vílu tím lépe. Naprosto dokonalého vzhledu dosáhnete v kombinaci s korálovými tóny a s doplňky z mušlí, perel či korálů (samozřejmě nemusí jít o originály, zdařilé napodobeniny vám poslouží stejně dobře).

Styl třicátých let

Pokud se letos chystáte na nějakou společenskou událost, šaty ve stylu třicátých let budou naprostou nutností. Vzpomeňte si, jak vypadaly šaty, ve kterých naše babičky tančily charleston a přesně po takových pátrejte v obchodech. Snížený pas, sámky, plisované sukně, sladké botky, perly; styl zdůrazňující ženskost je zpátky v plné parádě. Užijte si ho.

Něžné pastely

Z tohoto módního trendu vás možná rozbolí zuby, ale všechny módní domy diktují, že pro tuto sezónu musíte vypadat jako sladký bonbon z cukrárny. Vynikající volbou je pro letošek světle růžová, mátově zelená nebo bledě modrá. Pokud však nechcete vypadat trapně přeslazeně, nepřežeňte to s množstvím pastelových tónů a neuralizujte je kombinací s černou nebo bílou.

Luxusně sportovní

Dalo se čekat, že s nadcházejícími Olympijskými hrami se dostane na výsluní opět sportovní styl. Návrháři rezignovali na neforemné bundy a tepláky a uvedli v život sportovní styl, který dýchá luxusem. Je jedno, že v těchto designových kouscích byste si ve skutečnosti rozhodně nezasportovala, podstatné je, že v nich skutečně zazáříte. Horkou novinkou je například kombinace sportovních kalhot s pruhy po stranách s botami na širokém podpatku nebo platformě.

Výrazné potisky a vzory

S touto volbou nemůžete šlápnout vedle. letos se nosí výrazné potisky a trefou do černého jsou geometrické vzory. K tomu, abyste je mohli nosit a vypadali v nich dobře, potřebujete dostatečné sebevědomí, protože nepochybně přitáhnete pozornost celého okolí. Některé vzory kladou velké nároky na postavu, proto při jejich nákupu zapojte dostatečnou sebereflexi.

Květinové vzory

Pravidelně se vracejí na výsluní a tuto sezónu jsou opět tady. Květinové vzory vypadají romanticky, svěže, ale i velmi sexy. Záleží na vás, jak je použijete a jaký květinový potisk zvolíte. Hitem sezóny jsou koktejlové šaty s květinovým potiskem nebo průhledné květinové blůzy, pod kterými decentně prosvítá spodní prádlo. Pokud chcete být za skutečnou módní ikonu, pořiďte si květinové legíny.

Zářivé neonky

Řvavé až vulgární neonové barvy, které nikdo nemůže přehlédnout, jsou módním výstřelkem letoška. Návrháři je použili na všech částech oděvu, které si dokážete představit. Mimo přehlídkové molo se však raději soustřeďte pouze na jednu neonovou část, nebo detail, kterým podtrhnete celkové vyznění outfitu.

!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
7 filmů, které změnily módu
8 módních trendů, které vám zničí zdraví
10 kosmetických trendů, které budou v módě pořád
Jak si vybrat ty pravé kalhotky
5 kousků, které musí váš jarní šatník obsahovat
Džíny pro každou postavu: Vyberte si ty pravé