Menu
Úvod  › 

Co o vás vypovídá vaše krevní skupina

To, jakou krevní skupinu máte, ovlivňuje podle odborníků nejen vaše zdraví, ale údajně i osobnost. Přečtěte si, jak jste na tom.

Už ve třicátých letech uveřejnil japonský profesor Tokeji Furukawa pojednání o souvislosti krevních skupin s osobnostními charakteristikami, ale i například specifickými zdravotními problémy. Od té doby byly jeho závěry podrobeny dalšímu zkoumání a i další odborníci se shodují, že krevní skupiny mají souvislost s určitými charakteristikami. Znáte je?

Máte krevní skupinu A

Pokud jste majiteli krevní skupiny A, je pravděpodobné, že máte také vyšší hladinu stresového hormonu kortizolu. Oproti krevním skupinám 0 a B máte o dvacet procent vyšší pravděpodobnost, že sse u vás rozvine rakovina žaludku a o pět procent vyšší riziko srdečního onemocnění oproti skupině 0. Navíc mají nositelné krevní skupiny A vyšší riziko dalších druhů rakoviny, jako je například rakoviny slinivky, nebo leukémie.

Podle výzkumů japonského profesora Furukawy jsou lidé s krevní skupinou A kreativní, citliví, trpěliví a zodpovědní, ale také tvrdohlaví a konzervativní.

Máte krevní skupinu B.

Pokud máte krevní skupinu B, máte také o jedenáct procent větší riziko, že vás postihne srdeční onemocnění (například oproti krevní skupině 0). Podle studie provedené na Harvard University mají ženy s krevní skupinou AB a B vyšší riziko, že se u nich objeví rakovina vaječníků. Na druhou stranu mají muži s krevní skupinou B mnohem rozvinutější střevní mikroflóru a tím i lepší zažívání.

Co se týká vašich osobnostních charakteristik, jste vášniví, aktivní, kreativní a velmi silná osobnost. Na druhou stranu jste zároveň i sobečtí, nezodpovědní, nevypočitatelní a neumíte příliš odpouštět.

Máte krevní skupinu AB

Lidé s krevní skupinou AB mají o třiadvacet procent větší riziko srdečního onemocnění než lidé s krevní skupinou 0. U těhotných žen s touto krevní skupinou hrozí větší riziko preeklampsie. Výzkum, jehož závěry byly zveřejněny v magazínu Neurology, zjistil, že lidé s krevní skupinou AB mají o dvaaosmdesát procent větší pravděpodobnost, že budou trpět kognitivními poruchami - zejména v oblasti paměti, řeči a pozornosti.

Lidé s krevní skupinou AB jsou chladnokrevní, za každých okolností se kontrolují, jsou vysoce racionální a snadno se adaptují na nové situace. Na druhou stranu jsou velmi kritičtí, nezodpovědní a zapomětliví.

Máte krevní skupinu 0

Krevní skupina 0 pozitivní je tím nejběžnějším typem, který se v lidské populaci vyskytuje. Lidé s touto skupinou jsou nejvíce postiženi žaludečními vředy a často je také postihují problém s Achillovo šlachou. Je dokonce dokázáno, že lidé s krevní skupinou typu 0 jsou mimořádně "atraktivní" pro komáry. Na druhou stranu je menší pravděpodobnost, že se u nich objeví rakovina slinivky.

Pokud jste majiteli této krevní skupiny, jste sebevědomí, nezávislí, intuitivní a máte velmi silnou vůli. Oproti tomu jste však také sebestřední, chladní, nevypočitatelní a víc než u jiných skupin vám hrozí workoholismus.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Co se vám vaše tělo snaží říct, aneb 10 divných vodítek
Co vypovídá barva očí o vašem zdraví
Nejhorší věci, které můžete udělat ráno
Varovné signály, že vám chybí vitamíny
7 věcí ve vaší ložnici, které vám ničí zdraví
Podivné chutě, které signalizují zdravotní problémy