Menu
Úvod  › 

Největší nesmysly, které kolují na internetu

Všichni jim věříme, ochotně je sdílíme a přeposíláme dál a přitom jde jen o chytře vymyšlené a podané nesmysly. Seznamte se s největšími internetovými nesmysly.

Chemická letadla

Konspirační teorie, která žije svým vlastním životem už mnoho let, tvrdí, že bílé "čáry", které zůstávají po průletu letadla na obloze, jsou ve skutečnosti chemikálie, které na nás vláda nechává shazovat a ovlivňuje jimi naše zdraví i chování. Je až neuvěřitelné, kolik lidí je i v dnešní době ochotno tento nesmysl sdílet a do krve se za něj hádat.

Obrácený PIN

Zřejmě se nenajde nikdo, kdo by si nepřečetl "zaručenou" radu, že v nebezpečí byste měli zadat na bankomatu váš PIN obráceně. Tak prý upozorníte policii (napojenou bůhví jak a bůhví kde), že jste se ocitli v krizové situaci. Netřeba zdůrazňovat, že jde o absolutní nesmysl.

Na Zemi nyní žije víc lidí, než v celé její historii zemřelo

Omyl. Odhaduje se, že za celou historii naší planety se po ní procházelo 107 miliard lidí, zatímco v současné době je světová populace odhadována na něco málo přes sedm miliard.

Santa Clause vynalezl tým Coca Coly

Traduje se, že Santa Clause vymyslel marketingový tým Coca Coly a zapracoval ho do své reklamní kampaně, která běžela ve třicátých letech. I to je samozřejmě nesmysl. Santa Claus existoval mnohem dříve než Coca Cola spatřila světlo světa.

Mayský kalendář předpovídá konec světa

Žádný kalendář nepředpovídá konec světa.

V australských záchodech se při spláchnutí točí voda opačným směrem

I když Coriolisova síla samozřejmě existuje, je příliš slabá na to, aby ovlivnila směr vodního víru při spláchnutí.

Uživatelé Exploreru mají nižší IQ

Téhle internetové fámě uvěřily, kromě statisíců lidí, i prominentní zpravodajské stanice. CNN, BBC a další stanice zveřejnily v roce 2011 výsledky výzkumu, kterého se mělo údajně zúčastnit sto tisíc respondentů, a který měl prokázat, že uživatelé Internet Exploreru mají nižší IQ. Posléze se sice ukázal, že takový výzkum nikdy neproběhl a firma, která ho údajně měla dělat, neexistuje, nicméně tato fáma stále žije svým vlastním životem.

Bonsai koťata

Tento hoax pochází z roku 2000 a i po třinácti letech se v pravidelných intervalech znovu a znovu vynořuje a vždy znovu vzbudí obrovskou vlnu emocí. Jde o inzerát (případně reportáž) nabízející koťata chovaná ve sklenici, která určuje jejich tvar. Ve skutečnosti jde o žert studenta MIT. Ochránci zvířat tedy mohou klidně spát.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 nejpříšernějších zvuků
75 nejotravnějších věcí na světě
10 nejbizarnějších afrodisiak z celého světa
Nejpitomější upozornění na výrobcích
Skřípnutá oční víčka, aneb nejbizarnější vánoční úrazy