Menu
Úvod  › 

9 nejhorších důvodů, proč se oženit

Přemýšlíte, že ji požádáte o ruku? A jste si tím skutečně jistí? Tady je devět nejhorších důvodů, kvůli kterým se můžete oženit.

1. Chcete zapařit.

Jasně. Svatba je perfektní příležitost, jak se pořádně rozšoupnout a ukázat se před kamarády. Nejspíš i vaše drahá touží po tom, aby jeden den ve svém životě prožila jako princezna, ale buďte ujištěni, že skvělou pařbu si můžete užít i bez toho, abyste se nechali okroužkovat. Najděte si raději jiný důvod.

2. Kvůli dárkům.

Pokud vás to zatím ještě nenapadlo, nejspíš vás překvapí, že existují i lidé, které ke svatbě pohání touha užít si záplavu dárků, dovybavit si byt, nebo si za peněžní dary užít dovolenou. Je sice pravda, že když si zorganizujete nízkorozpočtovou svatbu, možná na svatebních darech i něco vyděláte. Nicméně ujišťujeme vás, že rozvod vás vyjde mnohem dráž a v konečném součtu rozhodně proděláte.

3. Protože jste osamělí.

Osamělost není nic hezkého a bojuje s ní spousta lidí. Navíc je pravděpodobné, že čím budete starší, tím hůř budete svou osamělost snášet. Buďte si ale jistí, že unáhleným sňatkem svou samotu nevyléčíte. Sňatek může být vyvrcholením fungujícího a kvalitního vztahu, ale naopak to bohužel nefunguje.

4. Jste pod tlakem.

Vaše partnerka vás při každé možné i nemožné příležitosti bombarduje dotazy ohledně potenciálního sňatku? Situace už nápadně začíná připomínat ultimátum a vy jen čekáte, kdy zazní věta, že buďto se s ní oženíte, nebo se rozejdete? Potom raději volte druhou možnost, protože manželství uzavřené pod tlakem je nejkratší cestou k velkým problémům.

5. Všichni vaši kamarádi se už vzali.

Pokud se už všichni vaši kamarádi oženili a vdali, jde o hodně silný argument, před kterým můžete kapitulovat. Snadno totiž můžete získat dojem, že už byste do toho měli "praštit" také, abyste nebyli úplně vykořenění. Nicméně oženit se jen kvůli tomu, abyste nebyli poslední svobodní v partě, není úplně dobrý nápad.

6. Vdala se vaše bývalka.

Vaše city k ex partnerce nejsou ještě zdaleka uzavřené, ale ona se vám vdala. Máte tendence ukázat jí, že ji vlastně už vůbec nepotřebujete, a na důkaz toho se také oženíte? Neexistuje snad hloupější věc, kterou byste mohli udělat.

7. Sex.

Doufáte, že si sexem zajistíte doživotní přísun kvalitního sexu? Omyl. Jediné, čeho sňatkem dosáhnete, bude zklamaní na všech frontách, včetně té ložnicové.

8. Je těhotná.

Normálně byste o svatbě ani neuvažovali, ale protože je těhotná, dáte se přesvědčit k tomu, abyste jí navlékli snubní prstýnek. Jenže pokud je její těhotenství skutečně jediným důvodem, proč o svatbě uvažujete, nejspíš to fungovat nebude.

9. Chtějí to vaši rodiče.

Ano, je to těžké, odolávat nátlaku rodičů, kteří se vás při každé příležitosti ptají, kdy už se konečně oženíte. Možná podobný tlak vyvíjejí i její rodiče a jako eso přidávají ještě vydírání ve stylu, že by si rádi pochovali vnoučata, než zemřou. Neškodí se ale zamyslet nad tím, že se svou potenciální manželkou budete žít po zbytek života vy a nikoli rodiče.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Největší chyby, kterých se můžete na svatbě dopustit
Tipy, které vám ušetří peníze na svatbě
Tipy pro ženichy, které vám zachrání život
8 překvapivých důvodů, proč se oženit