Menu
Úvod  › 

Tipy pro ženichy, které vám zachrání život

Vaše svatba se blíží mílovými kroky a už je jasné, že neuniknete. Přinášíme tipy, které vám pomohou nejen svatební den přežít, ale dokonce si ho i užít.

Máte před svatbou a pravděpodobně jediné, co po vás vaše drahá nastávající chce, je to, abyste nepřekáželi, nekomplikovali věci a pokud možno jí dali svou kreditku a povolili jí neomezený rozpočet. Na druhou stranu na vás zcela přirozeně doléhá nervozita a nejistota, jestli to všechno zvládnete, aniž byste skončili v Bohnicích. S následujícími tipy budete mít jistotu, že svou svatbu nejen přežijete, ale dokonce si ji v rámci možností i užijete:

1. Neodmítejte pomoc

Čím víc se bude blížit termín vašeho svatebního dne, tím víc lidí vám bude říkat, že "jsou tu pro vás, kdybyste něco potřebovali." Minimálně část z nich to zcela jistě nemyslela vážně a předpokládá, že jejich formální nabídku zaregistrujete a tím to skončí. Na druhou stranu, pokud nechcete strávit svatební den pobíháním, zodpovídáním šesti milionů dotazů a organizováním příbuzných, skočte po nabídce všech, kteří vám přislíbili pomoc (samozřejmě jen v případě, že byste se jí náhodou rozhodli využít) a rozdělte dílčí úkoly (například jim dejte rozpis hotelových pokojů a odkazujte na ně zmatené příbuzné). Vy i vaše nastávající to zcela určitě oceníte.

2. Pomáhejte

Tento tip vám sice nebude úplně sympatický, ale pokud nechcete mít do konce života na talíři, že vaše nastávající musela zvládnout všechny svatební přípravy úplně sama, nabídněte svou pomoc. Možná vaši nabídku nevyužije, možná vám přidělí jen nepodstatný, formální úkol, abyste měli oba pocit, že jste se nějakým způsobem zapojili. Podstatná je pouze skutečnost, že z vaší strany zazněla nabídka a byli ochotni se angažovat.

3. Odmítejte

Můžete chodit s tou nejracionálnější a nejcyničtější bytostí na světě, ale jakmile začne připravovat svatbu, zdivočí a začne uvažovat dramaticky jinak. Najednou je ochotna pozvat úplně každého, kdo kdy prošel jejím životem, pořídit pětipatrový dort a cestu k oltáři vysypat okvětními plátky růží. Pamatujte si, že pokud se nechcete zadlužit na několik dalších let (a je úplně jedno, kolik vyděláváte), bude na vás, abyste převzali racionální žezlo a drželi náklady i šílené nápady při zemi.

4. Buďte romantičtí

Období svatebních příprav je pro vaši drahou polovičku mimořádně stresující. Chce, aby všechno bylo dokonalé a stejné, jako si vysnila už jako malá holčička. Na druhou stranu bojuje s obavami, nejistotou a pochybami. Když k ní právě v období předsvatebních příprav budete pozorní, milí a romantičtí, připíše se vám na účet několik velmi výrazných plusů. Nejenže to vaše nastávající ocení v daný okamžik, ale ještě dlouho po svatbě bude vzpomínat na to, jaká to byla romantika. Lepší vstup do manželského života už nevymyslíte.

5. Naplánujte dokonalé líbánky

Svatba může (ale také nemusí) být skvělým mejdanem, ale především je to velká dřina a stres. Ze všech svatebních příprav byste největší pozornost a péči měli věnovat organizaci a přípravě svých líbánek. Svatební cesta bude tím, na co budete s odstupem vzpomínat a především, kde se zotavíte z náročných svatebních příprav a konečně si pořádně užijete svůj nový stav.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Největší chyby, kterých se můžete na svatbě dopustit
Plánování svatby: Vychytávky, které oceníte
Tipy, které vám ušetří peníze na svatbě
Jak naplánovat líbánky
Svatební etiketa pro hosty: Co ano a co ne