Menu
Úvod  › 

8 věcí, které byste měla vědět o depilaci voskem

Když už se na ni vypravíte, nejspíš chcete, aby vám hladká pokožka co nejdéle vydržela, nemusela jste se trápit se zarůstajícími chloupky, nebo kožní infekcí. Následujících osm věcí by každá kosmetička chtěla, abyste věděli.

1. Připravte se.

Pokud chcete dosáhnout těch nejlepších výsledků a hedvábně jemné kůže, musíte se před návštěvou kosmetičky připravit. Týden před depilací proveďte jemný peeling a dbejte na dokonalou hydrataci pokožky. Chloupky tak půjdou snadněji odstranit a při depilaci bude větší pravděpodobnost, že se je podaří vytrhnout i s kořínky.

2. Nechte je růst.

Jestliže chcete, aby vám depilace vydržela co nejdéle, rezignujte tři až čtyři týdny před ní na holení. Pokud nebudou chloupky dostatečně dlouhé, depilace bude mnohem víc bolet, ale především se nepodaří kosmetičce vytrhnout všechny chloupky, takže efekt hladké pokožky nebude mít dlouhého trvání.

3. Zvažte domácí depilaci.

Depilace voskem v domácích podmínkách vyžaduje zkušenosti a určitou míru dovednosti, pokud nechcete skončit s popálenou kůží nebo beznadějně zalepenou koupelnou. Zvažte, jestli pro vás nebude bezpečnější svěřit se do rukou profesionálky.

4. Vyberte si zkušenou kosmetičku.

Prakticky všechny kosmetické salóny depilaci nabízejí, ale zdaleka ne všechny v dostatečné kvalitě. Zkontrolujte si, zda má kosmetička příslušnou kvalifikaci a kurzy. Zejména u brazilské depilace může mít neodborně provedený zákrok velmi nepříjemné následky.

5. Pouze horký vosk.

Ověřte si, zda ve vašem vybraném salónu používají pouze horský vosk na citlivé partie, jako je oblast bikin, podpaží a obličej. Voskové pásky se studeným voskem na tyto partie absolutně nejsou vhodné a způsobují jen větší podráždění.

6. Zapomeňte na plavání.

Nejméně čtyřiadvacet hodiny před voskovou depilací i po ní byste neměli chodit do bazénu, ale nedoporučuje se ani plavání v mořské vodě. Obojí pokožku vysušuje a dráždí a zvyšuje riziko infekce.

7. Pozor na opalování.

V žádném případě nevystavujte depilované tělesné partie osmačtyřicet hodin po zákroku slunečním paprskům. Kůže je poté mimořádně citlivá, plná mikroskopických trhlinek a nejenže se snadno spálí, ale riskujete i permanentní pigmentaci, tedy nehezké tmavé skvrny. Pokud jste podstoupila depilaci horního rtu, nezapomínejte na jeho ošetření krémem s vysokým ochranným faktorem, kdykoli jdete ven (i když je pod mrakem).

8. Zarůstající chloupky.

Zarůstající chloupky, které se na kůži projevují jako červené pupínky, se objevují buď při neodborně provedené depilaci nebo při nedostatečné péči o pokožku po zákroku. Investujte do kvalitního peelingu i zvlhčujících přípravků.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Potraviny, které vám pomohou při spálení sluncem
Test: Jak stará je ve skutečnosti vaše pokožka?
Překvapivé věci, které vám způsobí vrásky
Největší mýty o celulitidě
Největší chyby, které děláte při holení nohou
10 signálů, že je to rakovina kůže