Menu
Úvod  › 

7 tipů pro dokonalou domácí manikúru

Můžete si platit drahou manikérku, nebo si udělat dokonalou manikúru doma sama. Shromáždili jsme pro vás ty nejlepší tipy, které vám zaručí dokonale upravené nehty.

1. Kůžička kolem nehtů

Dřív než přistoupíte k samotné nehtové modeláži, je nutné nehty a jejich okolí patřičně upravit. Zapomeňte na všechna doporučení ohledně zastřihování a vystřihování kůžičky kolem nehtů, která se tradovala ještě před několika lety. Přebytečnou kůžičku snadno zatlačíte špachtličkou směrem od nehtů poté, co ruce ponoříte na pět minut do vlažné mýdlové vody.

2. Tvar nehtů

Ohledně tvaru nehtů neexistuje žádné jednoznačné módní doporučení. Současné trendy vyznávají spíše přirozenější vzhled, ale respektuje se prakticky všechno. Záleži tedy jen na vás, do jakého tvaru si je pilníkem upravíte. Zapomeňte ale na laciné kovové pilníky z drogérie na rohu. Pokud nechcete mít okraje nehtů roztřepené a nehty polámané, investujte do kvalitního, nejlépe skleněného, pilníku, který vaše nehty šetrně ošetří.

3. Gelové, nebo přirozené?

Rozhodněte se, zda zůstanete u tradiční manikúry, nebo vyzkoušíte gelové nehty. Gelová varianta má obvykle mnohem delší trvanlivost než klasická manikúra a má menší tendenci poškozovat se. Na druhou stranu ohledně gelových nehtů přetrvává přesvědčení, že patří spíše do rukou profesionální manikérky a nedají se udělat doma. V současné době je však na trhu nepřeberná škála sad pro modeláž gelových nehtů určených pro domácí použití, s nimiž není docílení profesionálního výsledku nijak složité.

4. Investice do pomůcek

Ať už se rozhodnete pro přirozené nebo gelové nehty, určitě budete potřebovat alespoň základní sadu na manikúru. Ta stojí ve specializovaných obchodech od několika set korun až po několik tisíc v závislosti na jejím rozsahu a profesionalitě. Standardně obsahuje uv gely na nehty, UV lampy, pilníky, šablony a štětečky.

5. Očištění nehtů

Pokud má lak či gel na nehet dobře přilnout, je nutné, aby povrch nehtu byl dokonale čistý. K jeho očištění použijte vatový tampónek, nebo jemný kartáček, kterým nehet zbavíte drobných nečistot a prachu. Samozřejmostí je dokonalé očištění nehtu od zbytků laku z předchozí manikúry.

6. Nanesení gelu/laku

Když je nehet dokonale připravený, můžete začít nanášet vrstvu gelu nebo podkladového laku. Pracujte rychle, ale co nejvíc přesně a pečlivě. Ani gel, ani lak by se neměly dostat na kůži kolem nehtu. Pokud budete používat při manikúře barevné laky, nezapomeňte na podkladovou vrstvu, díky které předejdete nepěknému zabarvené nehtů.

7. Dozdobení

Posledním bodem manikúry je dozdobení nehtů. Na výběr máte obrovskou spoustu možností zdobení nehtů - od nejrůznějších nalepovacích pomůcek, vodolepky, razítka na nehty, až po kreslení akrylovými barvami. Velmi oblíbené jsou například nalepené drahokamy nebo rozprášené třpytky. Záleží ale jenom na vaší fantazii a možnostech.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Tipy pro zdravé a silné nehty
Co musíte udělat pro své nehty
Lámavé a roztřepené nehty: Jak na ně
7 jednoduchých testů vašeho zdraví
Co prozradí nehty o vašem zdraví
Co o vás říká lak na nehty