Menu

Bolest hlavy

Jak poznat u dítěte, že neslyší?

Ztráta sluchu u dítěte je velmi závažný problém, který zasáhne každého rodiče. V dřívějších dobách bylo komplikované takovéto onemocnění odhalit. Při dnešních možnostech se můžeme problémem zabývat hlouběji a komplexněji, než tomu bylo dříve.

Co pomáhá na bolest hlavy?!

Migrény nejsou vůbec příjemná záležitost. Přijdou a člověk ani neví proč. Někdy vznikají ze změny počasí, jindy jen z pouhého naštvaní nebo z toho, že se špatně vyspíš. Každopádně bolest hlavy je tu, tak co s ní?

7 překvapivých důvodů, proč vás bolí hlava

Že vás může bolet hlava, když dost nepijete, nebo když jste ve stresu, je známá věc. Následujících sedm důvodů byste si ale s bolestí hlavy nejspíš nespojili - a přesto ji mohou způsobit.

5 záhadných bolestí, které nesmíte ignorovat

Bolest v podbřišku, bolestivá lýtka, tlak v hrudníku, nebo bolavá bedra. Všichni s nimi mají zkušenost a jen málokdo jim věnuje větší pozornost. Víte, kdy musíte zbystřit a vyhledat se svými problémy lékaře?

Bolesti hlavy zvyšují riziko sebevraždy

Lidé, kteří trpí migrénami nebo jinou úpornou bolestí hlavy, mají mnohem větší riziko, že spáchají sebevraždu. Tvrdí to nová studie.

Bolest hlavy: Která z nich vás ničí?

Jakmile na vás zaútočí bolest hlavy, vaší jedinou starostí je, aby co nejdřív přestala. Jenže pro to, abyste zvolili vhodný typ léčby, musíte vědět, o jaký druh bolesti se jedná. Představujeme vám pět základních typů bolesti hlavy.

7 příznaků, že máte zánět dutin

Cítíte tlak v obličeji, bolí vás hlava, teče vám žlutá až zelená rýma a páchne vám z úst. Představujeme vám varovné signály, které upozorňují na zánět dutin.

Zmražený mozek: Proč vás ze zmrzliny bolí hlava?

Znáte tu palčivou bolest za čelní kostí, když si ukousnete příliš velký kus nanuku nebo zmrzliny? Pátrali jsme po tom, proč nás ze zmrzliny bolí hlava.