Menu
Úvod  ›   › 

6 top důvodů, proč nesnášet Vánoce

Zatímco se všichni rozplývají nad kouzelnou atmosférou, cpou do oken červeno-zelené dekorace a nakupují hromady dárků, vy byste nejradši Vánoce z kalendáře úplně vymazali. Tady je osm top důvodů, proč vánoční svátky nesnášet.

1. Tuny zbytečného odpadu.

Pokud vám jen trochu záleží na životním prostředí a máte alespoň základní ekologické cítění, musíte Vánoce nutně nenávidět, protože se při nich vyprodukují tuny zbytečného odpadu. Podle údajů organizace EPA se v průběhu vánočních svátků vyprodukuje přibližně jeden milion tun odpadu navíc. A ne každý se na této ekologické zátěži hodlá podílet.

2. Vánoční hity jsou příšerné.

Jistě, je pár vánočních hitů, které se povedly, a klidně by se mohly hrát častěji než jednou do roka. Ale to je tak mizivé procento, že ani nestojí za řeč. Většina sladkobolných vánočních popíků je tak zoufalá, že se vám z nich houpe žaludek a odumírají vám veškeré kulturně založené buňky. A když to občas proložíte rádobyrockovou koledou, váš kulturní šok se tím jen znásobí.

3. Nákupní šílenství.

Návštěva kteréhokoli obchodního centra se před Vánoci mění v boj o holý život. Než se vám podaří probojovat se do supermarketu pro deset rohlíků, mléko a vajíčka, musíte svést několik lítých bojůs agresivními důchodci lovícími extra výhodnou nabídku rukavic na motorku. O finančním záseku, který čeká ve vánočním období vaši peněženku, ani nemluvě. Nakoupíte zkrátka hromadu věcí, které vaši blízcí vlastně vůbec nepotřebují, utratíte za ně mnohem víc peněz, než si vlastně můžete dovolit a pak vás vlastně ani nezajímá, jestli je vůbec používají, protože jste bez sebe nadšením, že už je to za vámi.

4. Vánoční šílenství začíná každý rok o něco dříve.

Máte pocit, že jakmile skončí letní prázdniny, začnou do výloh nenápadně infiltrovat třpytivé ozdoby a blikající světelné řetězy. A než se nadějete, a mnohem dřív, než se objeví vůbec zdání zimy, všechno bliká, svítí a světélkuje ve snaze přesvědčit vás, že Vánoce už jsou za dveřmi. I když ve skutečnosti nejsou ještě ani omylem v dohledu.

5. Útok na vaše duševní zdraví.

Je všeobecně známo, že výskyt depresí a sebevražd rapidně stoupá právě kolem Vánoc. Když zvážíte kombinaci návštěv u příbuzných, předvánočního stresu, neustálých přesunů, hromad tučného jídla a finančního zatížení, je vůbec zázrak, že to přežije tolik lidí.

6. Vánoční menu.

Pokud vám není úplně jedno, jak vypadáte a kolik pneumatik kolem pasu nosíte, musí vám nutně připadat Vánoce jako peklo na zemi. Hromady cukroví udělaného prakticky jen z cukru a tuku, smažené štědrovečerní menu a pokračující obžerství by položilo na lopatky i ostřílené fitness borce. Natožpak nás ostatní.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Zdravotní rizika Vánoc: Kocovina i otrava z jídla
Po Vánocích budete špeky shazovat tři měsíce
Test: Znáte vánoční hity?
Příliš mnoho vánočních dárků? Kazíte své děti!
Jak přežít Vánoce s rodinou