Menu
Úvod  › 

5 věcí, které skrývají ženy před svými muži

Tvrdíte, že před vámi vaše žena nemá žádná tajemství? Proberte se! Následující věci tají před svým partnerem každá žena. Včetně té vaší.

Jasně. Slíbili jste si, že spolu budete v dobrém i zlém, a budete spolu všechno sdílet, a tak možná automaticky očekáváte, že před vámi vaše drahá polovička nebude skrývat žádná tajemství a všechno vám ochotně vyjeví. Chyba. Očekávat samozřejmě můžete, ale skutečnost je taková, že před vámi spoustu věcí tají, nebo vám je minimálně neříká. Tady jsou.

1. Zdravotní záležitosti.

Našla si podezřelé znaménko, bulku v prsu, nebo jiný nepříjemný symptom? Potom se to dozvíte nejspíš až poté, co absolvuje lékařské kolečko - a to ještě pouze v případě, že výsledek vyšetření nelze dlouhodobě utajit. Nemá to co dělat s její důvěrou ve vás, nebo čímkoli podobným, ale jde pouze o to, že sama sebe vnímá především jako matku a manželku a snaží se nezatěžovat svými problémy rodinnou atmosféru. Vlastně vás tak svým způsobem chrání, když nahlas svou úzkost a problémy neventiluje. Zkuste si proto někdy představit, že její nedůtklivost nemusí být nutně způsobena špatnou náladou, ale nemusí se aktuálně cítit dobře, jen vás tím nechce zatěžovat.

2. Problémy ve vztazích.

Hádky, boje, pasivní agresivity, konflikty i nedorozumění. O něčem z toho se dozvíte, ale spoustu z těchto nepříjemných příhod si vaše žena nechá pro sebe a nesvěří se vám s nimi. Podle psycologických statistik přichází ženy na psychoterapii často samotné a bez vědomí svých partnerů. Stejně tak se vám často nesvěří ani s aktuálními problémy, které ji trápí v rámci vašeho vztahu. Nastává tak poněkud paradoxní situace, kdy si žena nechává vztahové problémy pro sebe z obavy, aby neohrozila váš vztah - přičemž ho často ohrožuje právě tím, že problémy neřeší a uzavírá je sama v sobě.

3. Sexuální chutě.

I když si ženy často stěžují, že jsou v intimní sféře nespokojené, právě jejich sexuální preference a touhy jsou oblastí, ve které sdílností příliš neoplývají. Podle odborníků plyne jejich nekomukativnost v této oblasti částečně ze stydlivosti a částečně je způsobena společenskými předsudky, podle nichž "slušná žena" o sexu nemluví. Vaše drahá polovička tak před vámi nejspíš tají většinu svých tužeb, přání a toho, co by s vámi chtěla v posteli vyzkoušet. Jděte na ní pomalu a pozvolna, vyptávejte se a možná budete překvapeni, co všechno její erotické fantazie zahrnují.

4. Osobní úspěchy.

Většina žen má nejen problémy se sebevědomím, ale i s tím, aby hrdě prezentovala svůj úspěch a dokázala sama sebe pochválit. I když se vaší partnerce něco povede, buď to sama pro sebe shodí, nebo se vám o tom vůbec nezmíní. Podle psychologů je to velmi obvyklý jev, který má často souvislost i s tím, že ženy se intuitivně snaží nezastínit své partnery a dopřát jim pocit jedinečnosti. Nechtějí, aby se muži cítili být jejich úspěchem ohroženi - ať už je tato obava oprávněná, nebo ne.

5. Bankovní konto.

Další oblastí, do které vás vaše partnerka velmi pravděpodobně nepustí, je přehled o jejím bankovním kontu - pokud máte konta rozdělená. Podle sociologů to souvisí s emancipací a osamostatněním žen, ke kterému došlo v posledních desetiletích. Je to vlastně poprvé v historii, kdy ženy disponují s vlastními prostředky a v rámci své samostatnosti si alespoň s částí z nich chtějí nakládat podle vlastního uvážení. Nečekejte proto, že vám bude skládat účty - samozřejmě pokud nemáte tak velké finanční potíže, že potřebujete počítat každou korunu.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
8 překvapivých důvodů, proč se oženit
Test: Potřebuje vaše manželství okořenit?
12 stádií manželského sexu
10 zlozvyků, kvůli kterým vás partner opustí
12 typů párů, které určitě znáte
7 způsobů, jak snížit riziko, že se rozvedete