Menu
Úvod  ›   ›   › 

5 vánočních dárků na poslední chvíli

Vlastnoručně vyrobená bonboniéra s čokoládovými lanýži, retro svíčka, vánoční svícen, nebo kapesní zahřívání. Vyrobte pro své blízké vánoční dárky na poslední chvíli.

Vánoce jsou už za pár dní. Nechcete se prodírat šílenými davy v supermarketech, nemáte příliš peněz, nebo chcete obdarovat své blízké originálním dárkem? Vyrobte jim něco sami. Následující dárky vyrobíte s minimální nádobou, za několik minut a s minimálními náklady:

Bonboniéra s čokoládovými lanýži

Nejlépe své city a sympatie vyjádříte, když pod stromeček darujete vlastnoručně vyrobenou bonboniéru. Příprava lahodných čokoládových lanýžů je jednoduchá a přitom můžete experimentovat s různými surovinami a variantami příchutí. K základnímu receptu můžete přidat například šampaňské, sekané oříšky, pistácie, kokos a tak dále. Ve vodní lázni roztavte 200g čokolády na vaření. Vyšlehejte 180g smetany ke šlehání a smíchejte s dvěma lžícemi cukru a vmíchejte lehce vychladlou čokoládu. Nechte přibližně hodinu vychladnout. Pak z hmoty tvarujte kuličky a obalujte je ve strouhané čokoládě. Hotové lanýže dávejte do papírových košíčků a naaranžujte do hezké krabice.

Sněhové pusinky

Přemýšlíte, co dát pod stromeček své kamarádce nebo kolegyni? Udělejte krabici sněhových pusinek. Vyšlehejte sníh ze třech bílků, vmíchejte dvě lžíce moučkového cukru a do části vmíchejte červené potravinové barvivo. Sáčkem stříkejte na plech vyložený pečícím papírem pusinky. V mírně vyhřáté troubě v podstatě sušte, dokud nejsou pusinky zezpoda lehce růžové. Namíchejte směs bílých a růžových pusinek a naaranžujte například do plechové krabičky.

Retro svíčka

Hledáte originální dárek pro svou matku nebo tchyni? Vydejte se do bazaru a kupte retro šálek klasického tvaru. Roztavte barevnou svíčku ve vodní lázni a zatímco se bude vosk rozpouštět, připravte si kousek silnějšího provázku, který bude fungovat jako knot. Roztavený vosk přelijte do šálku, knot umístěte uprostřed a nechte zatuhnout. Získáte originální retro svíčku.

Vánoční svícen

Drobných, originálních dárků není nikdy dost. Svícen za pár korun získáte, když zakoupíte v domácích potřebách několik železných formiček na linecké košíky. Dna dvou k sobě vždy slepte vteřinovým lepidlem. Můžete experimentovat s různými druhy a velikostí košíčků a vytvořit hned několik různých svícnů. Kromě sady svícnů darujte zároveň i balíček svíček vhodné velikosti.

Zahřívání do kapsy

Komukoli přijde v zimě vhod kapesní zahřívání, které vyrobíte během několika minut. Dva obdélníky fleecu (tak velké, aby se pohodlně vešly do průměrné kapsy) sešijte ozdobným stehem po třech stranách. Vzniklou "kapsu" naplňte zrnky rýže a zašijte. Stačí poté polštářek vložit na několik minut do mikrovlnné trouby; rýže má schopnost udržet teplo dlouhou dobu. Vámi vyrobené kapesní zahřívání ocení obdarovaní zejména v třeskutých mrazech, kdy si vloží nahřátý polštářek do kapsy.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Originální vánoční dárky pro něho
Nejhorší vánoční dárky pro něj
Nejlepší tipy: Jak udělat dětem levné Vánoce
Test: Znáte světové vánoční tradice?
Top vánoční dárky pro děti roku 2011