Menu
Úvod  › 

Víte, kdy co dělat? Nejlepší čas na... cokoli

Umíte naslouchat svému tělu? Zjišťovali jsme, kdy je nejlepší čas začít s dietou, sportovat, řešit pracovní úkoly, či jet na dovolenou.

Kdy řešit pracovní úkoly

Nejnáročnější pracovní úkoly či schůzky si plánujte mezi desátou a jedenáctou dopolední (případně mezi osmou a devátou večerní), kdy je podle vašich cirkadiánních rytmů mozek v největší formě a jste maximálně bdělí. V tomto období neztrácejte ani minutu, protože tento stav vydrží právě jen hodinu.

Kdy spát

Pokud je to jen trochu možné, snažte se být nejpozději ve dvě hodiny v noci v posteli. Právě v tomto čase poklesne tělesná teplota, bude se vám nejlépe spát a bude probíhat nejefektivnější regenerace vašeho těla. Jestliže mezi jednou a třetí hodinou v noci nebudete spát, vaše tělo vám to dá příští den velmi citelně najevo.

Kdy jet na prázdniny a dovolenou

Jestliže si můžete vybrat, kdy pojedete na dovolenou, odborníci velmi doporučují zvolit únor, nebo březen. V té době je organismus vyčerpaný zimním obdobím, objevuje se nejvíc nemocí i depresivní ladění, lidé nejvíce bojují s nepříjemnými výkyvy nálad. Březen je navíc měsícem, kdy se vyskytuje nejvíc psychických poruch a problémů z celého roku. Právě relaxační dovolená, odpočinek a výlet za sluncem vám může pomoci toto obtížné období překonat.

Kdy si dát večeři

Neexistuje přesná hodina, kdy byste si měli dát večeři, ale obecně platí, že poslední jídlo měli konzumovat nejméně tři hodiny předtím, než jdete do postele. Pokud se najíte těsně před spaním, způsobíte si pálení žáhy i zbytečné problémy se spánkem. Největší ránu svému tělu zasadíte, pokud si dáte před spaním alkohol. Metabolismus alkoholu je pro tělo značně náročným úkolem, který se negativně odrazí na kvalitě vašeho spánku.

Kdy spolknout vitamíny

Jestliže užíváte multivitamínové tablety, spolkněte je raději s dalším jídlem. Lidské tělo dokáže absotbovat vitamíny mnohem lépe, pokud mu je dodáte společně s tuky, proteiny i sacharidy.

Kdy jít cvičit

Sportování se vám nejlépe vyplatí brzy ráno. Výzkumy prokázaly, že při ranním sportování se nejvíc soustředíte a jste nejvnímavější k potřebám svého těla. Navíc pokud sportujete-li venku, ráno je míra znečištění vzduchu je nejmenší. Jako bonus můžete považovat skutečnost, že ranním sportováním povzbudíte svůj mozek, který bude celý den podávat nadprůměrné výkony.

Kdy začít dietou

Nejlepším měsícem pro začátek diety je, podle odborníků, červen. Na začátku léta se hubne nejrychleji a nejsnáze, protože se stoupajícími teplotami stoupá i aktivita a energie lidí. Navíc je mnohem dostupnější a levnější čerstvé ovoce a zelenina.

Kdy jít na operaci

Pokud máte podstoupit chirurgický zákrok, pokuste se ho naplánovat na zimu nebo jaro. Vyhývejte se červenci, srpnu a září. V těchto měsících, kdy jsou nejvyšší teploty, se rány hůře hojí a více bolí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Každodenní sex: Pomůže vašemu vztahu?
7 každodenních zvyků, které vás uchrání před rakovinou
5 každodenních zvyků, které vám ničí zdraví
8 způsobů, jak si zlepšit držení těla
10 nenápadných signálů, že vás ničí stres