Menu
Úvod  › 

5 důvodů, proč se s vámi skutečně rozejde

V jednom okamžiku jste dokonale šťastní a v tom druhém vám navrhuje, že budete jen kamarádi, protože si zasloužíte někoho lepšího. Jaké jsou skutečné důvody, proč váš vztah skončí rozchodem?

Samozřejmě vám odrecituje báchorky o tom, jak ještě není zralý na stálý vztah, jak si zasloužíte někoho lepšího a on pro vás není dost dobrý, ale vy dobře víte, že skutečnost a důvod, proč se s vámi rozchází, je poněkud jiná. A chcete přirozeně vědět, proč tomu tak je:

1. Chcete každý něco jiného.

Zatímco vy se už vidíte jako spokojená matka malého miminka, on by nejraději lezl po horách, závodil na motorce a vymetal všechny mejdany v okolí. Pokud se vaše představy a požadavky razantně liší, je velmi pravděpodobné, že váš vztah nebude z dlouhodobého hlediska fungovat. Je jen otázkou, komu z vás dvou to dojde jako prvnímu a kdo to první ukončí.

2. Jste každý v jiné fázi života.

Randíte se starším, nebo výrazně mladším mužem? Možná je berete jako koření svého milostného života, ale jsou také téměř jistým receptem na vztahovou katastrofu. Pokud se každý z vás aktuálně nechází v jiné fázi tivota, je velmi obtížně budete slaďovat své potřeby a očekávání. Nesoulad aktuálních životních fází vás samozřejmě může potkat i s mužem v podobné věkové kategorii. Až vám tedy navrhne, že byste si od sebe měli na chvíli odpočinout, zamyslete se nad tím, kde na pomyslné ose života se každý z vás nachází a jaký to může mít vliv na váš vztah.

3. Jste příliš rychlá.

Máte pocit, že vám život i vztahy protékají mezi prsty a je potřeba využít každou vteřinu, takže se v pondělí seznámíte, ve středu se s ním vyspíte a v neděli už sedí u slavnostního oběda s vašimi rodiči? Potom se nedivte, že ho váš přístup děsí a že se snaží z takového vztahu co nejrychleji vycouvat. Ostatně, co byste mu chtěla nabídnout další týden?

4. Nedostatek důvěry.

Je jedno, jestli mu prohledáváte telefon, čtete maily a odposloucháváte hovory, které se vás netýkají, jen proto, abyste si ověřila, že vám nezahýbá, nebo to samé dělá on vám. Jakmile se ve vztahu nedostává důvěry, jste na nejlepší cestě k rozchodu. Takže až vám oznámí, že by si rád udělal pauzu, nejspíš ve skutečnosti potřebuje někoho, kdo nebude stíhačkou, nebo kdo ho nechá pravidelně dívat se do svého telefonu - a bude to považovat za znak mužnosti.

5. Vedlejší poměr.

Je to sice velmi nepopulární, ale bohužel stále velmi častý důvod k rozchodu: váš drahý se jednoduše rozhodne pobavit s někým, kdo s vámi nemá nemá společný ani počet písmen. Zkrátka si začne románek a buďto se do ní zamiluje, nebo to praskne ještě dřív, než se stihne rozhodnout, jestli by s ní chtěl vlastně být.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
10 stupidních zvyků, které vám zničí každý vztah
10 signálů, že chodíte s dominantním psychopatem
8 věcí, které musíte udělat po rozchodu
Tipy pro ženy: Jak být finančně nezávislá po rozvodu
15 signálů, že se brzy rozejdete
10 signálů, že nejste připraveni na vážný vztah