Menu
Úvod  › 

8 věcí, které musíte udělat po rozchodu

Dostali jste kopačky a vypadá to, že je to definitivní. Zachraňte si vlastní sebeúctu i duševní zdraví následujícími pravidly.

1. Nevybíjejte si zlost na svém těle.

Pustila vás k vodě a možná tudíž máte pocit, že už nemáte pro koho se udržovat v kondici. To ale skutečně není důvod k tomu, abyste se začali mstít svému vlastnímu tělu. "Řada lidí si své zjitřené emoce léčí nadměrnou konzumací jídla, které představuje jakousi kompenzaci a náhradu," říká psycholožka Eva Malá. Uvědomte si, že rozchodem váš život nekončí a v budoucnu budete chtít najít novou partnerku - a v tom vám bude pivní pupek překážet.

2. Dejte si čas.

Pokud máte dojem, že nejlépe zahojíte své rozčarování z rozchodu tím, že okamžitě skočíte do postele s nějakou jinou, jste na omylu. Po unáhleném sexu na jednu noc se vaše emoční prázdnota jen prohloubí. "Dejte si čas, abyste se mohli po rozchodu vzpamatovat a jednat s chladnou hlavou," říká psycholožka.

3. Nepronásledujte.

Nejhorší věc, kterou můžete po rozchodu udělat, je začít pronásledovat svou bývalou partnerku. Je jedno, zda uvažujete o fyzickém pronásledování, nebo jestli ji špehujete na internetu a sociálních sítích. V každém případě si uvědomte, že se tím dopouštíte nejen nedůstojného, ale dokonce i trestného, chování.

4. Nevyprávějte to na potkání.

I když vám to může připadat neuvěřitelné, většinu lidí skutečně nijak zvlášť nezajímá, proč, jak a za jakých okolností jste se rozešli. Držte se zpátky a nevěšte každému na potkání na nos vaši rozchodovou historku. Nikoho totiž nezajímá.

5. Zbavte se vzpomínek.

Přestaňte oprašovat suvenýry ze společných výletů, probírat se zamilovanými fotkami z dovolených, zkrátka zbavte se všech společných vzpomínek, které vás budou jen mučit a vracet vás k něčemu, co už se nikdy nevrátí.

6. Neplýtvejte energií na pomstu.

Snahou pomstít se ztrapníte jen sami sebe. Pokuste se chovat tak, abyste se nemuseli stydět podívat se sami na sebe do zrcadla.

7. Neizolujte sami sebe.

Skutečnost, že se s vámi rozešla, neznamená, že byste se měli chovat tak, jako byste byli zavření v klášteře. "Právě kontakty s přáteli a blízkými lidmi mohou být nejlepším lékem po rozpadu vztahu," říká psycholožka.

8. Nespokojte se s drobečky.

Nesnižujte se k tomu, abyste se stali prosebníkem u nohou své bývalé přítelkyně. Neškemrejte, nesnažte se jí přimět k setkání a nedopusťte, abyste fungovali na oblíbené vlně "zůstaneme přáteli." Přátelství si můžete dovolit až v okamžiku, kdy budete s rozchodem spolehlivě smířeni.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Otázky, které byste si měli položit, než se rozvedete
O čem si nikdy nepsat se svou ex
10 nejhorších způsobů, jak se rozejít
5 překvapivých pozitiv rozvodu
7 signálů, že jde váš vztah do háje
10 stupidních zvyků, které vám zničí každý vztah