Menu
Úvod  › 

10 signálů, že chodíte s dominantním psychopatem

Máte pocit, že s ním něco není tak úplně v pořádku. Na druhou stranu si nejste jistá, jestli je to ještě mužnost a zájem o vás, nebo už psychopatické chování. Následující signály by vás měly varovat před dominantním psychopatem.

1. Špehuje vás.

Snaží se odposlouchat vaše rozhovory s přáteli, ochomýtá se kolem, když telefonujete. Už jste ho přistihla, že vám čte textové zprávy nebo maily. Občas se podívá, komu jste volala a vyžaduje po vás vysvětlení.

2. Každý po vás touží.

Každý muž, se kterým promluvíte, nebo na kterého se podíváte, hyne touhou, aby se s vámi mohl vyspat. A ostatně jen a jen proto s vámi také mluví. A vy všechny muže kolem sebe jen povzbuzujete a snažíte se s nimi flirtovat. Ještě, že máte za zády "spolehlivého strážce", který vás pohlídá, abyste se nespustila.

3. Nenávidí váš život.

Jakékoli vaše koníčky, přátelé či aktivity vnímá jako své konkurenty a proto je apriori nesnáší. Snaží se vám je proto zprotivit. Dělá to samozřejmě "jen pro vaše dobro", ale spokojený je pouze v situaci, kdy se věnujete jen a jen jemu.

4. Je o krok kupředu.

Ještě jste se nerozhodla, jestli s ním vůbec budete chodit, ale on už se chová jako váš přítel. Jakmile se stane vaším přítelem, už dělá všechno pro to, aby povýšil na manžela.

5. Chce vás mít k dispozici.

Vyžaduje, abyste mu byla neustále k dispozici. Uprostřed obchodní schůzky, při večeři s kamarádkami, na narozeninové oslavě vaší nejlepší kamarádky. Zkrátka kdykoli můžete očekávat jeho telefonát, kterým se pod nějakou záminkou ujišťuje, že jste tam, kde jste řekla a jestli neprovádíte nějaké nepřístojnosti.

6. Žárlivost

Jeho žárlivost je všudypřítomná a obtěžující. Možná tvrdí, že jde jen o projev lásky, ale pravda je taková, že vás chce mít jen pro sebe.

7. Zastrašuje vás.

Pomalu nahlodává vaše sebevědomí a snižuje vaši důvěru ve vlastní schopnosti. Více či méně nenápadně vám naznačuje, že bez něj to nezvládnete a že jste na něm zcela závislá.

8. Zesměšňování ostatních

Absolutně nesnese, když mluvíte nadšeně o jakémkoli jiném člověku kromě něho. Pokud někoho pochválíte, je to pro něj jasný povel k tomu, aby ho začal okamžitě shazovat a zesměšňovat.

9. Nesnese opozici.

Pokud projevíte opačný názor, než má on sám, je nepříčetný a snaží se udělat všechno pro to, abyste myslela stejně jako on.

10. Vydírá vás.

Tvrdí, že vás potřebuje, nemůže bez vás žít, pokud ho opustíte,

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak se chovat při znásilnění?
Kdy žárlí ženy (a kdy muži)?
4 nebezpečné ženy v jeho životě
Test: Jak jste na tom se žárlivostí?