Menu
Úvod  › 

8 věcí, které vám nikdo neřekl o výchově dívek

Bude to tátova holčička. Bude hromadit blýskavé věci, půjčovat si vaše šaty, koketovat a dělat hysterické výstupy. Následujících osm věci je ve výchově holčiček přírodním zákonem.

1. Nakoupíte jí spoustu nepotřebných věcí.

Můžete si dávat libovolná předsevzetí, ale buďte si jistá, že jakmile v obchodě uvidíte puntíkaté balerínky, úchvatné šatičky s kanýrky, nebo krajkové ponožtičky, neodoláte a zakoupíte je... a to i přesto, že balerínky jí budou padat z nožiček, šatičky nebude mít pořádně kam nosit a krajkové ponožky jí vydrží čisté maximálně pět minut. Dívčí věci jsou zkrátka tak sladké, že je nemožné odolat. Připravte se psychicky na to, že se vám ve skříních budou množit titěrné a nepotřebné věcičky, na které se budete chodit dívat a kochat se jimi.

2. Bude gendrově nekorektní.

Můžete jí klidně vychovávat co nejvíc genderově neutrálně. Nakupovat jí autíčka, vláčky a další chlapecké hračky. Ale stejně přijde okamžik, kdy bude toužit jezdit s kočárkem a oblékat Barbie do načančaných šatiček.

3. Bude si půjčovat vaše věci.

Počítáte s tím, že si bude v pubertě půjčovat vaše oblečení, šperky, boty a doplňky? Potom počítejte s tím, že to přijde asi tak o patnáct let dříve, než čekáte. Vaše skříň, šuplíky, šperkovnice a kosmetická taštička se pro ni stanou neodolatelným lákadlem v podstatě jen pár měsíců poté, co se naučí chodit.

4. Bude to tátova holčička.

Je úplně jedno, jestli váš manžel toužil po chlapečkovi, jakmile si jednou pochová svou malou princeznu, vznikne láska na celý život. Bude ji rozmazlovat, obdivovat, rozplývat se nad ní a nekonečně milovat. Bude to zkrátka jeho holčička, na kterou se nikdo nebude moci ani křivě podívat a on se stane jejím nejvášnivějším ochráncem.

5. Všechno začne dřív.

Samozřejmě, že každé dítě je jiné, ale holčičky jsou zkrátka ve vývoji rychlejší než stejně stačí kluci (ti je doženou v pozdějším věku). Vaše dcera začne velmi pravděpodobně mnohem dřív mluvit, dřív se zbaví plen, bude dřív recitovat básničky... ale také dříve začnou problémy spojené s pubertou.

6. Bude umět koketovat.

Jakkoli vám to může připadat u malých slečen nepatřičné a předčasné, holčičky se zkrátka rodí jako kokety. S radostí bude při fotografování zaujímat lehce vyzývavé pózy, které odkouká od dospělých žen, při tanci bude vrtět zadečkem v plenkách, zkrátka koketování pri ni bude stejně přirozené jako dýchání.

7. Bude to hysterka.

Zakopne, spadne, odře si koleno. Pokud získá dojem, že se na ní nikdo nedívá, celý incident se obejde bez jediné slzy, jestliže bude mít ale dostatečně široké obecenstvo, očekávejte rozsáhlý divadelní výstup. Holčičky jsou mistryně v dělání scén.

8. Bude hromadit.

Sponky, gumičky, čelenky, uschlé květiny, hezké kamínky, barevné kelímky, knoflíky... Holčičky mají genetickou výbavu shodnou se strakami a cokoli se barevně blýská, zkrátka musí mít a čím víc, tím lépe. Nezáleží na tom, že to v posledních několika letech nevzaly do ruky, ale zkuste si to vyhodit!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Výchova dětí