Menu
Úvod  › 

20 důvodů, proč matky chodí pořád pozdě

Předtím, než jste si pořídila děti, jste chodila všude včas a dokonce i s předstihem. Vlastní potomci vám však tuhle dochvilnost poněkud kazí. Tady je dvacet důvodů, poč chodí matky neustále pozdě.

1. Protože si vaše tříletá dcera postaví hlavu, že v pět stupňů nad nulou je dostatečná teplota k tomu, aby vyrazila z domova bez bot.

2. Protože v sobě těsně před odchodem vaše dítě objevilo utajeného umělce a vyhotovilo si lihovým popisovačem abstraktní obraz na vlastním těle (zhruba tak od linie nosu až po pupík), načež pokračovalo na obývákovou zeď.

3. Jediný váš použitelný hřeben/make-up se nějakou záhadou ocitl v záchodové míse. Samozřejmě nikdo (tím méně vaše dítě) ani netuší, jak se to mohlo stát.

4. Protože vašemu dítěti přes noc vyrostly nohy o tři čísla a nevejde se do jediných bot.

5. Jednoduše zaspíte, protože jste půl noci vzhůru kvůli příšerám, které útočí na postel vašeho zlatíčka.

6. Protože si vaše dítě chce vyzkoušet, jestli tím klíčem ve dveřích dokáže otočit. Dokáže. A tudíž se zamkne uvnitř a nedokáže se dostat ven.

7. Tak nějak si někdo nevzpomněl, že i rybičky v akváriu je potřeba krmit. A v důsledku toho jste musela absolvovat dlouhý rozhovor na téma pomíjivost života.

8. Musela jste odstranit jogurt ze zdi.

9. Vaše dítě vám tak nějak změnilo nastavení telefonu a kromě jiného vymazalo všechny schůzky. Takže technicky vzato vlastně nepřijdete pozdě, protože nepřijdete vůbec.

10. Protože jste nutně musela vygůglit, jak dlouho žijí velryby, čím se živí jezevci a jestli už se začalo prodávat to nové Lego.

11. Před odchodem jste se pokusila své dítě nakrmit, takže máte přesnídávku všude - kromě spodního prádla.

12. Vaše zlatíčko si na svém oblíbeném tričku rozmatlalo banán a vy ho zkrátka nedokážete přesvědčit, aby si obléklo cokoli jiného.

13. Vaše něžné děťátko si spletlo pár vašich bot s nočníkem.

14. Zbytek vašich bot kamsi zmizel. Intenzivní pátrání a křížový výslech vás nasměruje pod postel dítěte. Ukáže se, že pouze vaše boty jsou schopné zahnat noční příšery.

15. Když se vypravujete, nikdo z celé domácnosti nepotřebuje na záchod. Jakmile na děti nasoukáte všechny vrstvy, zafunguje to jako spouštěč všech tělesných pochodů.

16. Protože dát před odchodem dítěti na svačinu vařenou mrkev prostě není dobrý nápad.

17. Protože tři minuty po odchodu zjistíte, že nemáte náhradní pleny, láhev s mlékem, domácí úkol, korektor na akné. Zkrátka něco, bez čeho vaše dítěte rozhodně nemůže existovat.

18. Protože se zasekl bezpečnostní pás na dětské sedačce a v zoufalé snaze kamkoli s ním pohnout jste si zlomila tři nehty.

19. Protože diskusi o výši kapesného s puberťákem zkrátka není možné odbýt za pět minut.

20. Protože se vám prostě nechtělo a děti jsou tak výborná výmluva.!

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
6 každodenních záhad ze života rodičů
4 rodičovské sny versus realita
7 situací, kdy si budete připadat jako nejhorší matka na světě
Věci, které musíte udělat před narozením dítěte
6 typů rodičů, které potkáte na dětské party