Menu
Úvod  › 

Účinky relaxace infrasauny na lidský organismus

Zklidní vás, prospěje vašemu srdci, uleví od bolestí zad a pomůže celkovému zdraví. Představujeme vám hlavní důvody, proč se vám pravidelná návštěva infrasauny skutečně vyplatí.

Předně je vhodné si vysvětlit, oč vůbec jde. Infrasauna je typ speciální sauny, jež využívá k ohřevu účinky infračerveného záření. Pouhým okem infračervené světlo nelze spatřit, zato cítíme jeho teplo pronikající nejen do pokožky, ale i hluboko do svalů. Díky tomuto prohřívání dochází k odstranění ztuhlosti a po vašem těle se rozprostírá příjemné uvolnění.

Zdroj:Infrasauny

Během léta si rozhodně nemůžeme naříkat na nedostatek tepla, ovšem jakmile se ochladí, mnoho lidí ihned pocítí bolest kloubů a svalů. Ruku v ruce s psychickou zátěží a fyzickou únavou dojde brzy k ochablosti svalstva a následným křečím.

Terapie saunováním

Právě zde je ideální uchýlit k terapií infrasaunou. Každý totiž nesnese horký a vlhký vzduch klasické finské sauny, která je vlastně takovou vzdálenou sestřenicí infrasauny. Ty byly, jsou a budou symbolem zdraví a relaxace. Příjemné prostředí interiéru kabinky umocní ušlechtilé dřevo. Pobyt v infrasauně a sálající teplo pomůže zbavit se nejen bolestí, ztuhlosti svalů, ale i každodenního stresu a únavy.

Pozitivní dopad infrasauny na lidské zdraví

Chcete-li načerpat energii, relaxovat, uvolnit své tělo i mysl hupněte do infrasauny. Ta má velmi kladný vliv na činnost srdce, které zklidňuje. Při pravidelném saunování ustoupí bolesti zad, kloubů a rovněž křeče zažívacích orgánů. Blahodárně působí na stěny mozkových cév, čímž jsou také odstraněny ataky bolesti hlavy známé jako migréna.

Infrasauna jako prevence pevného zdraví

Nemusíte čekat, až vám začne loupat v kříži a skřípne vás následkem stresu zdraví. Využívání infrasaun se dá pojmout i jako výtečná prevence k upevnění zdraví. Posiluje totiž obranyschopnost organismu, zlepšuje nervově-cévní reflexy a napomáhá k masívnímu vylučování toxinů z organismu potem. Pravidelné infra-saunování podpoří vaší imunitu a předejdete tak řadě různých onemocnění, včetně potíží dýchacích cest. Dostačujících obranných schopností vašeho organismu nedosáhnete však pouhou jednorázovou návštěvou, nýbrž právě pravidleností. Vhodné intervaly mezi návštěvami infrasauny jsou 1x týdně nebo alespoň co dva týdny.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Související články