Menu
Úvod  › 

5 nejotravějších typů matek: Která z nich jste?

Všichni se jim vyhýbají a kdykoli otevřou pusu, nejraději by je vystřelili do sousedního okresu. Představujeme vám nejotravnější typy matek. Nejste náhodou některá z nich?

Matka "všechno vím, všechno znám"

Máte jakoukoli otázku, pochybnost, či dilema ohledně rodičovství? Tahle matka vám ji zodpoví. Dokonce ji nemusíte ani o radu požádat a vlastně je úplně jedno, jestli o její názor stojíte, nebo nakolik je její stanovisko podložené. Stejně se ho dozvíte, i přes případné protesty nebo nesouhlas. Tento typ otravné matky by klidně mohl napsat příručku o rodičovství - kdyby ovšem nebyla tak zaneprázdněna udílením rad ostatním rodičům a dohlížením na jejich schopnosti. Je jí úplně jedno, že každé dítě je jiné, že každá rodina má své vlastní priority a specifika, ona v tom má jasno a hezky rychle vám to vysvětlí.

2. Matka mučednice

Její děti jsou suverénně ty nejnáročnější, nejzlobivější a nejhyperaktivnější na severní polokouli. Stěžujete si, že jste se poslední dobou moc nevyspala, protože děti špatně spaly? Můžete vsadit své boty, že její děti spaly ještě méně a ona probděla posledního půl roku. Mají vaše děti odmlouvací období? Ty její jsou zaručeně horší a ještě k tomu příšerně náročné na pozornost, takže si chudák matka téměř ani nestihne vyčistit zuby. Ona je prostě mučednice, kterou nikdo netrumfne. A ještě se v tom očividně vyžívá.

3. Matka soutěživka

Hlavně před ní, proboha, nikdy nechvalte své vlastní děti. Její potomci jsou totiž zaručeně mnohem lepší. Ujedou za den sedmdesát kilometrů na kole (samozřejmě dobrovolně, bez odmlouvání a ještě si přitom radostně prospěvují), ve třech letech už umí číst (jen to nebudou předvádět na požádání, když jste zrovna v dosahu), hrají fenomenálně na piáno a učitelky v mateřské školce/škole jí (samozřejmě zcela interně) sdělily, že tak nadané děti ještě za svou kariéru neviděly - a že už toho viděly. Je úplně lhostejné, jaké jsou skutečné kvality jejích dětí, v každém případě jsou nejlepší a ona nevynechá jedinou příležitost, aby vám to naservírovala.

4. Matka dramatička

Každý den je pro ní nekonečným drama a sérií katastrof nejrůznější intenzity. Všichni ostatní jedou pouze na nákup, ale jí se po cestě stanou tři "málemhavárie", nemají to, co chtěla nakoupit a ještě ke všemu jí zdražili máslo. Dejte se s ní do řeči a budete chtít spáchat sebevraždu, protože za pět minut hovoru s ní získáte dojem, že svět je skutečně nesnesitelným místem k životu.

5. Dokonalá matka

Přijďte k ní v půl sedmé ráno na neohlášenou návštěvu a objevíte její rodinu spořádaně sedět u snídaně v idylické konverzaci. Dům bude perfektně uklizený, ve váze čerstvě nařezané květiny a na stole ještě teplá domácí bábovka. Nikdy nemá žádné problémy, její vztah s manželem je dokonalý, děti jí poslouchají na slovo a na tváři má neustále přišpendlený šťastný úsměv. Kdykoli si před ní na cokoli postěžujete, tázavě pozvedne obočí a obdaří vás shovívavým úsměvem, který naznačuje, že jste úplně neschopná, a za který byste jí s chutí dala jednu mezi oči.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Matky