Menu
Úvod  › 

10 důvodů, proč je rozvod super

Tak jste se konečně rozvedli a vy teď přemýšlíte, co s vámi bude dál a co vlastně se životem? Žádný strach, rozvod je v podstatě pozitivní záležitost. Tady jsou důvody, proč tomu tak je.

Máte pocit, že jste se rozvodem dostala do skupiny vyděděnců, kterými všichni opovrhují, a váš život tak prakticky skončil? Omyl. Na rozvod lze také nahlížet jako na novou šanci a otevřené dveře. Tady je deset důvodů, proč byste na svůj rozvod měla nahlížet pozitivně a být ráda, že ho máte z krku:

1. Rozbití svatebního tabu

Psychologové upozorňují, že svatby jsou v naší kultuře často přeceňovány a zahaleny rouškou nedotknutelnosti. Od malička jsou dívky vychovávané k tomu, aby si hrály s panenkami, na princezny a připravovaly se tak nejdřív na roli nevěsty a pak matky. Z toho také pramení nereálná očekávání, která si přenášejí do dospělosti, a totiž, že svatební den musí být naprosto dokonalý, budou v něm princeznami a idyla společného soužití a ideálního partnera potrvá až do smrti. Srážka s realitou může být proto velmi bolestná. Uvědomte si, že to byla pouze svatba a pokud to nevyšlo, život nekončí. Budete mít ještě jiné šance a možnosti.

2. Udělala jste to pro sebe

Nikdo netvrdí, že rozvod je banální a jednoduchou záležitostí. Na druhou stranu, pokud už jste k tomuto rozhodnutí dospěla, nejspíš jste k tomu měla dobrý důvod. Není důvod zůstávat ve vztahu, který vás nenaplňuje a pouze se trápit. To, že jste sebrala odvahu a sílu, je obdivuhodný krok a neměla byste se za něj stydět.

3. Můžete znovu objevovat

Tím, že jste se rozvedla, jste znovu získala svou svobodu a můžete směle objevovat, nejen nové muže, ale i nové věci, místa a činnosti, aniž byste se z toho musela komukoli zpovídat, vysvětlovat, nebo se podrobovat kritice. Znovu se naučte věřit sama sobě a radovat se z věcí, které vás těší.

4. Všechno je možné

Rozvod můžete vnímat také jako otevřené dveře k netušeným možnostem. Od tohoto okamžiku je všechno možné a každý nový den vám může přinést v podstatě cokoli.

5. Máte ještě rodinu a přátele

I když máte možná v první chvíli pocit, že váš život skončil, opak je pravdou. Máte kolem sebe spoustu lidí, kteří za vámi stojí a podporují vás. Právě v tomto období si můžete dostatečně uvědomit, komu můžete věřit a na koho je spolehnutí.

6. Vypadáte dobře

Je prokázané, že naprostá většina žen po rozvodu o sebe začne víc pečovat a starat se o svůj vzhled. Zase vás bude těšit chodit na kosmetiku, manikúru, nebo na aerobic. A vzhledem k tomu, že si budete dělat, co budete chtít, jen to, co vás bude těšit a budete to dělat pro sebe, budete skvěle vypadat.

7. Zmizí váš vztek

Střádala jste si v sobě po dobu vašeho soužití negativní emoce, vztek a nevyřčené výčitky? Teď nad nimi konečně budete moci velkoryse mávnout rukou. Ten, koho se týkaly, už není součástí vašeho života, a už se nemusíte užírat představami, co asi právě dělá se svou blonďatou sekretářkou. Skvěle si tak vyčistíte hlavu.

8. Můžete jít

Teď nadešel čas oprášit všechna stará přátelství a zapomenuté kontakty. Odmítala jste doposud pozvání na koncert skupiny, ve které účinkuje váš mladý asistent? Teď už nemáte důvod. Můžete se stýkat s kýmkoli chcete, dělat cokoli a kdekoli chcete a vrátit se odtud klidně až za několik dní.

9. Uleví se vám

Ať už jste měli vztah jakýkoli a rozešli jste se jako nejlepší kamarádi, rozvod uzavře nedořešené věci a vám se konečně uleví. Samozřejmě se můžete cítit opuštěná a smutná, ale pocit úlevy, že už to máte za sebou, vám udělá dobře.

10. Pohled do budoucnosti

Rozvod není konec, ale naopak začátek něčeho mnohem hezčího a lepšího. Můžete se podívat do budoucnosti s tím, že jste moudřejší, nemusíte opakovat stejné chyby a už víte, co jste a co nejste ochotná tolerovat. A to je velký vklad.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak říct dětem, že se rozvádíme - rozchod partnerů
Neměla jsem si ho brát!
K úspěšnému manželství láska nestačí
Rande po rozchodu: Jak začít znovu
Máte se rozvést? Jak poznáte, že nastal čas na rozvod