Menu
Úvod  › 

Zimní aktivity, u kterých zhubnete

Ať už zimu milujete, nebo nenávidíte, nemusíte sedět u talířů cukroví a tloustnout. I v zimním období si můžete vymodelovat skvělou postavu, zhubnout a ještě si užít zábavu. Stačí si vybrat správnou aktivitu.

Čas Vánoc a zima vůbec nemusí být obdobím, kdy ztratíte definitivně svůj pas a naberete spousty přebytečných kilogramů. Vyberte si z nabídky zimních aktivit ty, u kterých se nejvíc hubne. Údaje u spálených kalorií odpovídají aktivitě, kterou bude sedmdesátikilová osoba provádět po dobu jedné hodiny.

Odhazování sněhu

Považujete odhazování sněhu za otravnou dřinu, ze které jen bolí záda? Jenže právě při této neoblíbené zimní aktivitě si můžete vybudovat slušné svaly. A navíc jde o skvělý způsob, jak spálit nadbytečné tukové zásoby, zvláště pokud budete odhazovat pomalým tempem tak, že přitom v pohodě zvládnete bavit se s hovorným sousedem. Tato aerobní aktivita nízké intenzity by měla trvat alespoň dvacet až třicet minut. Vykonávejte ji pomalu a hlídejte si přitom správný postoj. Povzbudíte tak svůj kardiovaskulární systém a spálíte tukové zásoby.

Tip: Střídejte strany! Pracujte rovnoměrně na levou i pravou stranu, aby zatížení bylo rovnoměrné. Nepoužívejte příliš velkou lopatu, která příliš zatíží vaše záda. Nehrbte se, ale při odhazování využívejte pohybu kolen.

Spálené kalorie: 382

Sněhové hrátky

Vraťte se do dětství a užijte si se svou rodinou nebo přáteli den ve sněhu. Koulovačka, stavění sněhové pevnosti, či sněhuláka, honička ve sněhu a další kratochvíle nejsou jen zábavou, ale i vynikajícím způsobem, jak se zbavit pneumatiky kolem pasu. Hry ve sněhu působí podobně jako aqua aerobic. Povzbudíte kardiovaskulární systém, vybudujete si svaly a navíc si prodloužíte život smíchem.

Spálené kalorie: 255

Sáňkování

Jízda dolů z kopce, šplhání nahoru na kopec a zase jízda dolů. Sáňkování je naprosto vynikajícím tréninkem. Když šplháte nahoru, táhnete za sebou sáně (a možná i dítě), posilujete i prospíváte kardiovaskulárnímu systému.

Spálené kalorie: 445

Nakupování

Sprint za vánočními dárky, pobíhání mezi obchody, vláčení těžkých tašek vyčerpává sice vaší peněženku, ale zato posiluje vaše nohy. Zaparkujte navíc na odlehlé straně parkoviště, nepoužívejte eskalátory a efekt vašeho úsilí se znásobí.

Spálené kalorie: 146

Bikram jóga

Právě zimní měsíce jsou ideální pro praktikování Bikram jógy. Při ní je tělocvična vytopená na 37 stupňů. Tento druh jógy nabízí spojení všech přínosů klasické jógy, jako je zvýšení flexibility, rovnováhy a držení těla, zároveň ale díky teplu zapojujete a aktivujete svaly mnohem víc než obvykle.

Spálené kalorie: 445

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Jak se starat o pleť v zimě?
5 překvapivých způsobů, jak ovlivní jóga vaše zdraví
Jak se starat o vlasy v zimě
5 způsobů, jak přes zimu nepřibrat