Menu
Úvod  › 

Přípravky proti celulitidě: Které fungují?

Krémy, kalhoty proti celulitidě, lymfatická masáž, nebo se jen cvičení a přísná dieta? Čtěte, které přípravky a procedury s vaší pomerančovou kůží zatočí a které z vás jen vytáhnou peníze.

Beyoncé vás může klidně přesvědčovat, že nic není víc sexy než pozadí větších rozměrů, ale ve skutečnosti se jen málokterá žena raduje z objemných stehen a pozadí plného dolíčků. Celulitida se přitom týká nejen žen s nadváhou, ale může se objevit i u štíhlých žen. Víte, co proti pomerančové kůži můžete udělat a je vůbec reálné, abyste se jí zbavila dřív, než začne plavková sezóna?

Celulitida je genetickou záležitostí, která se týká devadesáti procent žen a můžete ji vidět i u malých dětí. Celulitida se rozvíjí v podkožních tukových vrstvách.

Jde o tuk nacházející se těsně pod kůží, který obsahuje pojivovou tkáň, cévní a nervová zakončení. Energie uskladněná v podobě podkožního tuku poté zásobuje celý organismus a najdete je také po celém těle. Problém je v tom, že tukové buňky na stehnech a hýždích mají zcela jiný tvar než tukové buňky na zbytku těla. V důsledku toho sice pojmou více tuku, ale jsou také mimořádně velké. Pokud do nich nacpete náhle velké množství tuku, buňky na stehnech a hýždích se mimořádně zvětší, ale také zdeformují, což vede k důlkovému vzhledu pokožky typickému pro celulitidu.

Špatnou zprávou ale je skutečnost, že jakmile se celulitida jednou objeví, nezmizí, když vyměníte steaky za zeleninový salát. Dieta ani cvičení vás ji nezbaví. Než se ale dáte ke svačině další koblihu, uvědomte si, že špatné složení jídelníčku a nedostatek cvičení, celulitidu výrazně zhoršuje.

I když se vám budou snažit výrobci krémů a dalších léčebných prostředků namluvit opak, skutečností zůstává, že na celulitidu neexistuje žádná obecně platná léčba, která by zabrala na každého. Co tedy můžete od proticelulitidových prostředků očekávat? Testovala je redaktorka serveru msn:

Legíny proti celulitidě

Hit, který už na západě znají několik let, dorazil relativně nedávno i k nám. Legíny vyrobené obvykle z devadesáti procent polyamidu a deseti procent elastenu vypadají jako klasické bezešvé legíny. Výrobce slibuje, že po dvaceti dnech nošení (nosíte je pod klasické oblečení a rovněž v nich i spíte) vaše stehna a hýždě zeštíhlí, zpevní se a celulitida bude znatelně menší. Některé výrobky jsou pro zvýšení efektu napuštěné bambuckým máslem a kofeinem, které mají s celulitidou zatočit. Při testu legíny dobře seděly a daly se nosit pod běžné oblečení. Redaktorka nosila legíny šest dní, osm hodin denně. Po šesti dnech se objem jejích stehen a hýždí zmenšil o jeden centimetr.

Krém proti celulitidě: Elizabeth Arden

Podle výrobců by mělo pravidelné používání krému redukovat projevy celulitidy, zlepšovat elasticitu pokožky, zlepšovat její strukturu, dodávat jí jemnost a bránit vysoušení. Výsledky by měly být vidět po osmi týdnech, po které se budete krémem dvakrát denně masírovat. Po třech týdnech, kdy si redaktorka vtírala krém dvakrát denně (po dobu pěti až deseti minut) do pokožky stehen a hýždí, byla pokožka skutečně jemnější, hydratovaná a jevila se pevnější. Ani po osmi týdnech však k znatelné redukci celulitidy nedošlo.

Krém proti celulitidě: Yves Saint Laurent

Výrobce krému slibuje viditelný efektu už po osmi dnech, kdy se budete krémem dvakrát denně masírovat. Po dvou týdnech by měly být nerovnosti kůže redukovány o sedmaosmdesát procent a po měsíci už o šestadevadesát procent. Krém se při testování příjemně nanášel, hezky voněl a pokožka po něm byla hydratovaná a jevila se pevnějších. Po osmi týdnech nanášení byla celulitida skutečně o něco méně viditelnější. Rozhodně nikoli o šestadevadesát procent, jak slibuje výrobce, ale jistý efekt se dostavil.

Endermologie

Při této metodě jde o kombinaci dávkovaného vakua a válečkové masáže a měla by zvyšovat elasticitu kůže a odbourávat projevy celulitidy. Tato hloubková masáž byla vyvinuta ve Francii a tím, že zlepšuje cirkulaci krve, vylepšuje i vzhled pokožky. Chodí se na ní jednou týdně na hodinu. Při testování se sice efekt dostavil a byl zcela jistě nejznatelnější ze všech podstoupených procedur, problém je v tom, že nejde o levnou záležitost a odborníci tvrdí, že účinek je pouze dočasný.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Pomerančová kůže: Zásady proti celulitidě
10 věcí, které o svém těle ještě nevíte
Jak zhubnout za jeden den
9 důvodů, proč by měly ženy posilovat