Menu
Úvod  › 

Varovné signály online seznamování

Přes internetovou seznamku si dopisujete s proklatě sexy kočkou, ale na schůzce se z ní vyklube usedlá teta, psychopatka, nebo kníratý chlap s blíže neurčenou orientací. Následující varovné signály byste v žádném případě neměli při online seznamování ignorovat.

Najít si na internetové seznamce kandidátku, která splňuje vaše představy o ideální ženě, je snazší než si objednat pizzu - alespoň na první pohled. Problém je v tom, že při virtuálním seznamování nemáte šanci odhalit, nakolik se uvedené informace shodují se skutečností a jestli se náhodou za atraktivním profilem neskrývá psychopatka, které se dalších několik let nebudete moci zbavit. Následující signály by vás při online seznamování měly rozhodně varovat:

Varovný signál: Neodpovídá na otázky přímo.

Slovní přestřelky a verbální laškování jsou fajn, ale pokud neodpoví na žádnou vaši osobní otázku přímo, vykrucuje se a kličkuje, i když to maskuje za vtipné komentáře, je něco špatně. Je samozřejmé, že vám nutně nemusí hned ve třetí zprávě vyklopit detaily svého rodokmenu (a když ano, je také něco špatně), ale když není schopná odpovědět přímo na prakticky žádnou vaši otázku, měli byste se poohlédnout po jiné adeptce na randění.

Varovný signál: Nechce se sejít.

Při virtuálním kontaktu je tak odvážná, že přemýšlíte, jestli náhodou v reálu netočí porno a volné chvíle tráví na swingers party. Neexistuje téma, ke kterému by nebyla svolná a online klidně vyplní i vaše nejtajnější fantazie. Jenže když má přijít k akci, veškerá odvaha z ní okamžitě vyprchá. Když začnete navrhovat termíny možné schůzky, žádný se jí nehodí. Pod nátlakem přislíbí, že tedy konečně dorazí, ale na poslední chvíli jí do toho něco neočekávaného přijde. A tak to jde pořád dokola. Sejít se s ní je v podstatě nemožné, protože ona to rozhodně nemá v úmyslu. Tedy pokud je to vůbec ona.

Varovný signál: Je hodně osobní.

Vyptává se vás na to, kde přesně bydlíte, kde a v jaké pozici pracujete a máte z ní pocit, že kdyby se jenn trochu víc otrkala, zeptá se vás na výšku vašeho platu. Je jedno, jestli vyzvídá kvůli tomu, že si tipuje, kolik z vás kápne, nebo chce dát tip bytařům. V každém případě to není úplně standardní chování a měli byste si rozmyslet, jestli to chcete dál riskovat.

Varovný signál: Jde na to moc rychle.

Vyměníte si pár zpráv a už vám na monitoru bliká pozvání na nedělní rodinný oběd. Navrhuje společný víkend, nebo ještě lépe společnou dovolenou. Nejraději by se s vámi viděla okamžitě a klidně vás hned na první schůzce vezme do své ložnice. Nic proti aférkám na jednu noc, ale dřív než s ní v té posteli skončíte, ověřte si, jestli už náhodou není těhotná, nebo vás k sobě nepotřebuje připoutat z jiných důvodů (hodně napoví i její případná osobní složka u psychiatra).

Varovný signál: Její profil je příliš obecný.

Vlastně se o ní nedozvíte nic jiného než, že je žena. A samozřejmě nesmí chybět obligátní fotka ve stylu "duck face" s našpulenými rty. Ideálně s hlubokým pohledem do hlubokého výstřihu. Žádné osobnější informace však nejsou k dispozici a nemáte tudíž žádnou šanci zjistit o ní něco bližšího. Což samozřejmě znamená, že vám může nalhat cokoli uzná za vhodné.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Seznamování online: Jak poznáte, že podvádí
Online randění: Co ne/dělat
Jak číst seznamovací inzeráty
Vyzkoušené tipy pro online seznamování
Seznamovací tip: Jak být atraktivnější pro ženy
"Pojď se mnou pelíškovat", aneb nej chyby v seznamovacích inzerátech