Menu
Úvod  › 

Vyzkoušené tipy pro online seznamování

Marně hledáte partnera? Nemusíte vymetat diskotéky, ani randit se zoufalými kamarády svých kamarádů. Vyzkoušejte zaručené tipy pro seznámení na internetu.

"Dokud jsem chodila na vysokou, absolutně jsem nechápala, jak může mít někdo problémy s tím, aby s někým začal chodit. Vymetala jsem všechny večírky, potkávala stále nové lidi a spíš jsem měla problémy s tím odmítat pozvání na rande, která se mi nabízela," říká dvaatřicetiletá Lenka Bučková z Prahy. "Pak jsem začala pracovat ve velké nadnárodní firmě. Práce mě sice baví, ale znamená pro mě víc než stoprocentní vytížení a spoustu přesčasů. Takže jsem za pár let zjistila, že se stýkám se stále stejnými lidmi a vlastně vůbec nemám příležitost poznat kohokoli nového. Když potom skončil můj čtyřletý vztah s přítelem, najednou jsem zjistila, že v mém okolí není nikdo, kdo by mě zajímal jako partner a vlastně nemám ani kde potkat někoho nového. Mám ve svém okolí několik lidí, kteří potkali svého partnera přes internetovou seznamku, takže uvažuji, že to také zkusím."

Každý rok se prostřednictvím internetových seznamek seznámí desetitisíce párů. V dnešní době představuje právě tato varianta jednu z nejfrekventovanějších možností seznámení. A podle statistik také jednou z nejúspěšnějších. Nabízíme vám vyzkoušené tipy, které vaše šance na internetové seznamce zvýší:

1. tip: Vyberte si správnou seznamku.

Existuje celá řada nejrůznějších seznamek, které se liší zaměřením i kvalitou. Ujasněte si nejprve, koho a jaký typ vztahu vhlastně hledáte. Chcete najít budoucího otce svých dětí, společnost na dovolenou, nezávazný sex, nebo jen parťáka na sport, ve kterým vám bude příjemně a možná se z toho v budoucnu něco vyvine? Podle toho, co očekáváte, měli byste zvolit odpovídající typ seznamky. Velkým hitem poslední doby jsou seznamky, které zprostředkovávají kontakt žen s muži ze zahraničí. Pokud máte pocit, že mentalita či chování českých mužů není nic pro vás, můžete zkusit své štěstí u některého ze zahraničních gentlemanů. Vyzkoušenou variantou je například web www.evropska-seznamka.cz.

2. tip: Dodržujte bezpečnostní pravidla.

Ani ta nejlepší seznamka na světě nedokáže stoprocentně zajistit, aby v ní inzerovali pouze lidé s dokonale čistými úmysly. Vyplatí se vám proto respektovat základní pravidla bezpečnosti: Neuvádějte do inzerátu příliš mnoho osobních informací a v žádném případě věřejně neuvádějte své telefonní číslo nebo adresu. Pro první schůzku zvolte vždy místo na veřejnosti. Požádejte svůj protějšek o aktuální fotografii (případně se explicitně zeptejte, jak stará je fotka u inzerátu). A především důvěřujte svým instinktům.

3. tip: Sestavte úspěšný inzerát.

Zapomeňte na zastaralá inzerátová klišé, typu "slunná budoucnost ve dvou", a sestavte si profil, který zaujme přesně toho muže, po kterém toužíte. Odborníci doporučují vyhýbat se negativním formulacím ("Jsem osamělá... už nevěřím na lásku... mám špatné zkušenosti... apod.). Váš profil by měl působit pozitivně, živě a vtipně. Uvědomte si, že nikdo na světě nemá rád ufňukané a negativně založené osoby a netouží se s nimi seznamovat. Snažte se vybrat ty charakteristiky, které vás vystihují (můžete například požádat své kamarády, aby vám pomohli s jejich výběrem), a zároveň jsou dostatečně zajímavé, aby dokázaly zaujmout v mase ostatních inzerátů.

4. tip: Vyberte vhodnou fotku.

Vaše fotografie je tím prvním, co ve vašem inzerátu zaujme a co tedy rozhodne o tom, zda si jej váš potenciální partner přečte, či nikoli, je vaše fotografie. Pokud zvolíte takovou, kde jste zabraní tak zdálky, že připomínáte spíše barevnou skvrnu, není vám vidět do obličeje, nebo připomínáte spíš bezdomovce, těžko lze předpokládat, že budete vybírat ze stovek zájemců o seznámení s vámi. Pokud nemáte k dispozici žádnou vhodnou fotografii, požádejte některého ze svých přátel, který je schopný fotografovat, aby vás zvěčnil. Dejte si záležet na tom, abyste na fotografii působili upraveně, usmívali jste se, ale nepůsobili jste příliš stylizovaně.

5. tip: Dejte si pozor na bílé lži.

Online komunikace s sebou nese riziko lží, které odhalíte mnohem hůře než při osobním kontaktu. Uvědomte si, že zdaleka ne všechno, co u vádí v inzerátu váš protějšek, musí být pravda. Stejně tak se vyhněte i vy jakémukoli přikrášlování reality. To se vždy zákonitě obrátí proti vám. Nepoužívejte fotografii starší než devět měsíců, nelžete o svém věku, zaměstnání, ani vzhledu. Chcete přece, abyste zaujala vy sama a nikoli klamná iluze.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Seznamování online: Jak poznáte, že podvádí
22 nepsaných pravidel, která byste měla respektovat
5 největších chyb, které děláte při online seznamování
50 věcí, které musíte v sexu vyzkoušet dřív, než zemřete
Jak číst seznamovací inzeráty