Menu
Úvod  ›   ›   › 

Tipy na vánoční dárky

Stále ještě nemáte ani jeden dárek a vůbec žádný nápad co kupovat? Klid. Nabízíme vám inspiraci na malé, střední i velké vánoční dárky.

Existují lidé, kteří nakupují vánoční dárky v průběhu celého roku. I když to zní neuvěřitelně a lehce zvrhle, zkrátka jdou občas nakupovat aniž by něco konkrétního potřebovali a při této příležitosti hledají dárky, které by mohli uplatnit pod vánočním stromečkem. Pokud se však chováte jako většina lidí, podobný scénář se vás skutečně netýká. Jak tedy vybrat vánoční dárky, abyste obdarované potěšili a zároveň je stihli zakoupit během jednoho víkendu (samozřejmě toho předvánočního):

Malé dárky

Tady je několik tipů na drobné dárky, kterými můžete podarovat své oblíbené kolegy, sousedy, kamarády a podobně:

1. Vánoční ozdoby. Ačkoli to zřejmě nebudete chápat, vaše kamarádky či kolegyně budou mít skutečně radost ze sady vánočních ozdob. Podobné cetky ženy milují a vás finančně nezruinují.

2. Knihy. S nimi nikdy nemůžete šlápnout vedle a přece jde o poměrně finančně nenáročný dárek. Můžete si vybrat mezi širokým spektrem ceny i kvality, podle toho, kolik chcete do obdarovaného investovat. Nikoho nikdy neurazíte cestopisy a průvodci, nad kterými člověk může alespoň snít.

3. Kuchařky. Velmi osobní dárek, kterým dáváte najevo, že obdarovaného znáte. Tématicky zaměřená kuchařská kniha potěší dokonce i některé muže.

4. Kalendáře. Opět můžete vybírat z široké škály cen, kvality i témat.

5. Jídlo. Dárky zaměřené na jídlo či potraviny jsou nyní velmi v módě a přitom dávají prostor představivosti a kreativitě. Pokud si netroufnete vyrobit nic sami (jestliže není vaření a pečení vaším koníčkem, raději to nezkoušejte), můžete pořád ještě zakoupit spoustu různých kvalitních potravin a poskládat je do tématických sad (například na výrobu domácí čokolády, kávy, nebo steaků).

Střední dárky

Následující dárky jsou osobnější, ale také vám dají větší práci a zaberou víc času. Hodí se například pro členy rodiny:

1. Fotodárky. Existuje spousta programů, ve kterých si můžete vyrobit kalendáře, pexeso, podložku pod myš a další předměty z vlastních fotografií. Vděčným dárkem je také fotokniha.

2. Luxusní knihy. Knihy o umění, s reprodukcemi fotografií, či encyklopedie neurazí snad nikoho.

3. Předplatné magazínu. Skvělý dárek kterého si bude obdarovaný užívat celý rok. Stačí se trefit do jeho vkusu.

4. Zarámovaná fotografie. Vyberte kvalitní fotografii, nechte ji zvětšit, zarámovat a podarujte někoho z rodiny. Zejména prarodiče bývají nadšeni obrázky svých vnoučat.

5. Doplňky do kanceláře. Každý člověk ocení doplňky, které mu pomohou uspořádat věci na pracovním stole, ať už v kanceláři nebo domácí pracovně. Snažte se vybírat celé sady, aby byly jednotlivé doplňky sladěné.

6. Rostliny. Zejména u žen se s květinou v květináči vždy strefíte. Nechte si poradit od prodavačky v květinářství a kupte zároveň originální a nápaditý květináč.

Velké dárky

1. Svetry. Kvalitní nebo přímo luxusní svetr potěší kohokoli jakéhokoli pohlaví.

2. Autorská fotografie. Pokud se chcete plácnout přes kapsu a ukázat svého uměleckého ducha, kupte zarámovanou autorskou fotografii od skutečného profíka. Na internetu najdete celou řadu stránek, které tuto službu nabízí.

3. Presovač. Drahý, nicméně kvalitní dárek, kterého si bude užívat celá rodina obdarovaného.

4. Šperky. Neexistuje žena, kterou by vkusný šperk nepotěšil. Cena a provedení závisí na vás.

5. Dovolená. Stále oblíbenější dárek pro celou rodinu. Výhodou je, že vám doma nepřistane další zbytečná věc a budete mít zážitek na celý život.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Co jí máte koupit pod stromeček
Nejhorší vánoční dárky pro ni
Nejhorší vánoční dárky pro něj
Nákup vánočních dárků: Šetřící tipy
13 tipů, jak ušetřit o Vánocích