Menu
Úvod  ›   › 

13 tipů, jak ušetřit o Vánocích

Sváteční večeře, výzdoba, dekorace, balení dárků. Na tom všem můžete ušetřit stovky i tisíce korun Inspirujte se vánočními tipy, které zahojí vaši peněženku i konto.

1. Čím dřív začnete, tím víc ušetříte. Pokud si dáte dostatek času, budete se moci poohlédnout po výhodnějších nabídkách, a nebudete nuceni sáhnout po tom jediném, co se vám nabízí.

2. Ušetřete na balícím papíru. I když se vám může zdát, že jde o zanedbatelnou položku, pokud si spočtete náklady na několik rolí balícího papíru, barevně sladěných stužek a jmenovek, vyjde vám několik stovek. Místo drahého balícího papíru můžete použít noviny, barevné listy módních magazínů, nebo třeba balící papír z loňského roku, který obrátíte a bílou stranu například ozdobíte bramborovým razítkem s vánočním motivem. Ručně vyrobené jmenovky na dárky budou také nejen osobnější, originálnější, ale i levnější.

3. Pokud budete hostit na slavnostní večeři či oběd celou širokou rodinu, domluvte se, aby každý z příchozích přinesl jednu její součást. Jeden může zajistit víno, další nealkoholické nápoje, ještě další přílohu a tak dále. Ušetříte si nejen práci, ale i peníze.

4. Vezměte loňská vánoční přání, odstřihněte popsanou polovinu a druhou půlku pošlete jako pohlednici.

5. Po Vánocích jsou všechny pohlednice a přání velmi razantně zlevněná, zásobte se jimi na příští rok.

6. Kupte roli bílého papíru a nechte své potomky, ať ho pomalují podle svého. Získáte tak originální balící papír.

7. Pokud máte děti školou povinné, máte o vánoční výzdobu postaráno. Ve školkách, výtvarných kroužcích i družinách se před Vánoci líhne množství nejrůznějších výrobků, kterými svůj byt můžete ozdobit.

8. Nejkrásnější a nejvkusnější dekorace najdete venku v přírodě. Několik šišek, vlašských ořechů a větviček chvojí vykouzlí sváteční atmosféru.

9. Zkuste si vánoční ozdoby na stromeček vyrobit sami se svými dětmi. Připravíte jim úžasný zážitek a ještě navíc ušetříte.

10. Jídlo se snažte nakupovat postupně a využívat slevy a výhodné nabídky, které nabízí jednotlivé obchody. Udělejte si seznam věcí, které budete potřebovat, a pak se nestyďte pročítat letáky a nakupovat s předstihem a výhodně.

11. Pokud máte pevné nervy, nakupte vánoční jídlo až na Štědrý den odpoledne. Řada supermarketů právě tehdy nasadí velké slevy.

12. Do předvánočních supermarketů choďte zásadně bez dětí, které se vás budou snažit přemluvit ke koupi spousty barevných předmětů, které vůbec nepotřebujete. A většinou se jim to i podaří.

13. Neplýtvejte penězi a časem na koupi či přípravu jídel, které u vás nikdo nemá rád, ale patří k tradici. Je zbytečné utrácet za kapra, v němž se všichni u stolu jen povrtají a pak se vděčně přesunou k řízku.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nejlepší tipy, jak přežít stres o Vánocích
Vánoční test: Znáte filmové pohádky?
Jednoduché a působivé triky na vánoční dekorace
Tipy na vánoční dárky pro něj
Nejhorší vánoční dárky pro něj