Menu
Úvod  › 

Tipy na přírodní deodoranty

Přírodní deodoranty nemají za úkol zcela zamezit pocení, což je pro lidský organismus prospěšné. Díky pocení vylučujeme z těla odpadní látky a zbavujeme se přebytků vody. Pocení rovněž pomáhá regulovat tělesnou teplotu.

Přírodní deodorant tedy nezabrání přímo těmto přírodním procesům, ale dokáže zajistit, že budeme za všech okolností příjemně vonět. Přírodní - chcete-li po domácku vyrobený deodorant, nezanechává skvrny na oděvech. Vhodné jsou i pro citlivou pokožku. Přinášíme vám tipy na domácí deodorant.

Kokosový deodorant

Na přípravu budeme potřebovat jedlou sodu a kokosový olej nejlépe v bio kvalitě, dále pak oblíbený éterický olej.

Do mističky dáme 7 polévkových lžic kokosového oleje, který rozpustíme ve vodní lázni. Postupně vmícháme jedlou sodu tak, aby vznikla pasta. Přidáme 10 až 15 kapek esenciálního oleje a vše důkladně promícháme. Než olej stačí opět ztuhnout, dáme ho do čisté dózy

Tea Tree deodorant

Opět budeme potřebovat jedlou sodu - 25g. Dále pak 25g kukuřičného škrobu a 10 kapek Tea Tree.

V mističce smícháme sypké ingredience a přidáme Tea Tree - vše dobře promícháme. Místo Tea Tree lze použít i šalvěj.

Svěží citrónová vůně

Kyselina citrónová ničí bakterie, jež způsobují nepříjemný zápach, protože pot sám o sobě nepáchne. Chcete-li příjemně vonět, stačí jen sáhnout po citrónu a vymačkat z něj šťávu a natřít na tělo. Zvlášť během léta tento přírodní způsob oceníte.

Rada na závěr

Přírodní po domácku vyrobené deodoranty vám v čisté sklenici uchovávané v lednici vydrží přibližně 3 týdny. Mějte na paměti, že čím sterilnější bude příprava i samotná lahvička ve které je deodorant uložen - tím déle vám vydrží. Do deodorantu nikdy nesahejte rukama, ale pořiďte si špachtličku.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Parfémy