Menu
Úvod  › 

Styl, krása a kvalita. To jsou dřevěné podlahy

Vneste do interiéru pocit tepla, klidu a pohody. Vytvořte ve svém obývacím pokoji či ložnici harmonickou atmosféru pomocí dřevěné podlahy. Tato podlahová krytina je v interiéru využívána už po staletí. A není se čemu divit.

Hřejivý pocit vyvolává přírodních charakter podlahy

Dřevo a další přírodní prvky v interiérech působí útulným a příjemným dojmem. Pocit tepla je u dřevěných podlah dán jejich nízkou tepelnou vodivostí, proto ji při kontaktu vnímáme jako příjemně teplý povrchový materiál. Dřevo je navíc krásný přírodní materiál vyzařující pozitivní energii, kterou následně přenáší i do našeho obydlí.

Přednosti dřevěných podla

Dřevěné podlahy mají spousty pozitivních vlastností. Především se jedná o velmi stabilní podlahovou krytinu, která má skvělé izolační vlastnosti, dobře absorbuje vlhkost a nezadržuje prach. Při správné péči mají dřevěné podlahy opravdu dlouhou životnost a poměrně snadno se udržují.

  • Odolnost, pevnost a stálost - podlahy ze dřeva jsou odolné proti oděru i působení slunečních paprsků, díky čemuž si dlouhodobě zachovávají původní vzhled.
  • Prvotřídní izolace - dřevěné podlahy mají skvělé tepelně-izolační vlastnosti.
  • Snadná údržba - péče o dřevěné podlahy není nikterak náročná. zpravidla ji postačí jen vysát a setřít vlhkým hadrem.
  • Snadná oprava a možnost renovace - dřevěnou podlahu lze snadno opravit. Opotřebené prkno můžete vyměnit a odřená nebo jinak poškozená místa jednoduše zbrousíte a přelakujete.
  • Antialergická - dřevěné podlahy nezadržují prach a proto jsou vhodné pro alergiky i astmatiky.

Kam se hodí dřevěné podlahy?

Každá místnost má své specifické vlastnosti i náročnost užívání a výběr podlahové krytiny by měl tedy zohledňovat funkci a využití daného prostoru. Dřevěné podlahy najdou své místo především v hojně využívaných prostorách, jako jsou ložnice, dětské pokoje či obývací pokoje. Dřevěné podlahy lze použít i při podlahovém vytápění. Při výběru je však třeba dát pozor na druh dřeva, z kterého je podlaha vyrobena.

Bohatá nabídka dřevěných podlah

Dřevěných podlah najdeme na trhu hned několik a záleží jen na zákazníkovi, ke kterému typu se přikloní. Dle konstrukce rozlišujeme několik základních typů dřevěných podlah, které se liší svou životností, možností renovace nebo také cenou.

  • Palubkové podlahy - masivní, široká, dřevěná prkna s výraznou strukturou, matně se lesknoucí napuštěným olejem.
  • Mozaikové podlahy - průmyslová mozaika neboli kantovka. Polotovar, který se na místě přilepí k podkladu, obrousí, zatmelí a povrchově upraví.
  • Vrstvené dřevěné podlahy - dvojvrstvá nebo třívrstvá, tloušťka se pohybuje v rozmezí 10 - 15 mm.
  • Plovoucí podlahy - třívrstvé podlahy tl. 15 mm, které se pokládají na izolační podložku.
  • Vlysové podlahy - tradiční masivní parkety tl. 21 mm, celoplošně lepené k podkladu.

Navíc je můžete naprosto přizpůsobit svému vkusu, od světlých přírodních, rustikální až po velmi tmavé podlahy.

Výběr dřevěné podlahy

Výběr nové podlahy vždy dobře zvažte, a především té dřevěné. Pokud si nejste jisti, který typ bude nejvhodnější do vašeho obývacího pokoje či chodby, je dobré poradit se s odborníky. Můžete se obrátit na podlahové studio či renomovaného podlaháře.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Krása žen