Menu
Úvod  ›   › 

Jak na dokonalou postavu, když nemáte peníze

Vymlouváte se, že nemůžete chodit do fitka a na cvičení, protože nemáte dost peněz? Omyl. Na skvělou postavu nemusíte rezignovat ani v případě, že počítáte každou korunu.

Žijete od výplaty k výplatě a počítáte každou korunu? Možná právě nedostatek peněz je vaší privátní výmluvou, proč nemůžete konečně zatočit s přebytečnými špeky. Jenže štíhlá a pěkně tvarovaná postava rozhodně nevyžaduje hodiny s osobním trenérem, permanentku do skvělého fitka, nebo drahé vybavení. Můžete ji získat prakticky zadarmo.

Požehnaný běh

Dřív, než si začnete hledat výmluvy, proč běh není pro vás, měli byste si uvědomit, že jde o aktivitu, která vás nebude stát vůbec nic. Můžete se mu věnovat kdykoli se vám zachce a prakticky také kdekoli. Kromě toho, že při něm zhubnete a vytvarujete si postavu, zlepšíte si zdraví a zároveň napomůže vaší psychice, protože si při něm skvěle srovnáte myšlenky a vyčistíte hlavu. Nevymlouvejte se na to, že vás nebaví, nemáte žádnou fyzičku, nebo že běh není vhodný pro lidi s nadváhou. Do uší si pusťte povzbuzující hudbu, která vás bude bavit a nemusíte nutně sprintovat na hranici svých fyzických možností. Klidně začněte jen lehkým klusem, nebo takzvaným indiánským během, kdy střídáte běh s chůzí. Uvidíte, že to bude fungovat a výsledky vás brzy překvapí.

Posilovna v obýváku

Mezi další časté výmluvy patří, že nemáte peníze chodit do fitka, ani na drahé vybavení. Jenže nic takového ve skutečnosti nepotřebujete. Stačí vám vlastní obývák, cvičící podložka (nebo v nejhorším osuška na podlaze, pokud nemáte skutečně ani na podložku) a pak už jen několik základních věcí. Využijte například švihadlo, pet lahve naplněné vodou či pískem namísto činek, a velké balení pracího prášku místo kettlebellu. Věřte, že efektivní tréninku můžete dosáhnout s naprosto minimálními náklady.

Udělejte si plán

Nepotřebujete drahého osobního trenéra. Každý týden si sedněte a napište si tréninkový plán na další týden. Pokud možno si ho vytiskněte, abyste ho měli na očích a mohli z něj odškrtávat splněné cíle. Nevymlouvejte se na to, že nemáte čas cvičit. Ve vašem denním plánu se stoprocentně najdou časové prodlevy, které můžete využít ke cvičení. Klidně si můžete určit malou odměnou, kterou si dopřejete, když celý týdenní plán dodržíte.

Využijte telefon

Stáhněte si aplikace, které budou zaznamenávat váš pohyb, nebo kalorický příjem i výdej. Budete je mít po ruce kdykoli a navíc se tak budete moci permanentně motivovat dosaženými výsledky. Spousta z nich je k dispozici zdarma, ale poskytne vám vynikající přehled o tom, jak si v aktuálním okamžiku i dlouhodobě stojíte.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Vybudujte si tělo, které chcete
Posilování versus kardio: Co si vybrat?
15minutový trénink: 3 pohyby, 300 svalů
Velký přehled cvičení na různé části těla
Přetrénování: Když cvičení vašemu tělu ubližuje
Trénink v obýváku: Cviky, které fungují