Menu
Úvod  ›   › 

Určeno pro muže: Kam mizí vaše peníze?

Alkohol, ženy, auta, elektronika. Představujeme vám černé díry, v nichž mizí peníze mužů. Nebudete se stačit divit, o kolik mají ženy levnější život.

Každý měsíc svádíte bitvu o peníze a přemýšlíte, jak rozmnožit své finance bez toho, abyste bankovky rozstříhali. Až budete příště opět marně dumat, z čeho tentokrát zaplatíte nájem a podezíráte svou partnerku, že se vám nabourala na účet, zkuste si udělat malou analýzu. Ukážeme vám, kam vaše peníze mizí.

Jídlo

Podle statistik Bureau of Labor Statistics utratí za jídlo průměrný single žijící muž o téměř sedm set dolarů (cca 13 000 Kč) ročně víc než průměrná žena. Odborníci sice neví, jestli je to tím, že máte zkrátka větší žaludek a tím i větší spotřebu, nebo muži prostě platí ženám tolik romantických večeří. každopádně jde o významný rozdíl; měsíčně to dělá víc než tisíc korun.

Elektronika

Stejně tak ekonomové objevili významný rozdíl mezi výší roční útraty za elektroniku mužů a žen. Rozdíl dělá téměř tři tisíce korun. Je jasné, že nemůžete žít bez nového mobilu, foťáku nebo notebooku (ostatně ani to po vás nikdo nechce), jen se potom nedivte, že vám peníze mizí z účtu rychleji než vaší partnerce.

Lístky

Možná patříte mezi výjimečné muže, kterým je sport zcela lhostejný, nezajímají vás koncerty a vůbec si všechny své peníze střádáte ukázněně pod matraci. Nicméně podle ekonomických ukazatelů je většina mužů ochotná utratit za lístky na zápas oblíbeného sportovního týmu nebo koncert skupiny i poslední peníze.

Pití

Zřejmě vás nepřekvapí, že muži pijí o dost více než ženy. Víte ale, že za rok propijete o téměř šest tisíc víc než vaše partnerka? Propařené noci jednoduše vypalují do vašeho konta velmi znatelné díry.

Auta

Můžete se bít v prsa, jaký jste chlapák, ale ekonomické statistiky hovoří jasně. Naprostá většina mužů se při koupi auta nerozhoduje podle jeho spotřeby. Přitom ale právě spotřeba auta je při koupi rozhodující pro devět z deseti žen.

Placení na schůzkách

Je samozřejmě hezké, že své vyvolené chystáte romantická gesta, večeře a překvapení. Nicméně tohle všechno něco stojí. A podle ekonomů utratí muži na schůzkách víc než dvakrát tolik co ženy. Vaše role pana božského vás proto vyjde poměrně draho.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Zkroťte své dluhy!
6 největších chyb při utrácení
Když žena vydělává víc než muž