Menu
Úvod  › 

Řeč těla: Co vám říkají jeho gesta

Jak poznáte beze slov, že vám lže, uvažuje o rozchodu, nebo se chce přiznat k něčemu nehezkému? Naučte se číst řeč těla mužů a odhalit to, co před vámi chce skrýt.

Lže

Jak to poznáte: Škrábe se na nose nebo se drbe na uchu. Když se muž obává, že ho chytí při lži, jeho srdeční tep se zrychlí, krev proudí do jeho nosu, uší a čela, což způsobuje pocit svědění a brnění. V důsledku toho se škrábe a drbe.

Co s tím: K tomu, abyste z něj dostala pravdu, nasaďte svou nejpřátelštější tvář. Formulujte své otázky tak, aby to vypadalo spíš jako zvědavost než jako obviňování. Muži si většinou nepamatují detaily, ani se na ně nesoustředí, takže když se budete dostatečně vyptávat a budete trpělivá, nejspíš ho brzy usvědčíte ze lži, nebo vám bezděčně pravdu prozradí sám.

Přiznává se k něčemu negativnímu

Jak to poznáte: Svírá rty. Když si muž chce ulevit a přiznat se k něčemu nepříliš pozitivnímu, tiskne rty k sobě, jako kdyby se nemohl rozhodnout, jestli otevře ústa a vypustí špatné zprávy.

Co s tím: Pokud projevíte empatii a upřímný zájem, váš protějšek se uvolní a sebere snáze odvahu k tomu, aby se svěřil. Můžete se zmínit o tom, že vypadá smutně a zeptat se ho, jestli mu nemůžete nějak pomoci, nebo zda vám nechce něco říct. Snažte se zachovávat neutrální postoj, nevyzvídat a netlačit na něj.

Jeho ego je zraněné

Jak to poznáte: Drží si jedno zápěstí. Vypadá to, jako kdyby si chtěl seřídit hodinky, ale tím jen maskuje, že se cítí nejistý. Navíc tímto gestem jakoby chrání sám sebe. Jeho ruce totiž zaujímají obranou pozici před tělem.

Co s tím: Muži se potřebují cítit jako neohrožení hrdinové, takže když jim vynadá šéf, nebo se s vámi pohádá, jeho sebevědomí tak utrpí velkou ránu. Když se cítí muž ohrožený a zraněný, snaží se převést téma někam, kde se cítí silnější. Dělejte, že jste si toho nevšimla a dovolte mu znovu získat kontrolu nad situací a především sebou samým.

Uvažuje o rozchodu

Jak to poznáte: Neustále působí dojmem, jakoby měl něco v rukou a byl stále zaměstnaný. Je pravděpodobné, že se tím vyhýbá intimitě a snaží se neustále si zaměstnávat ruce, aby se vás nemusel dotýkat. Pokud se k tomu navíc přidružuje odstup od vás a fyzická vzdálenost, je zřejmé, že uvažuje o smyslu a pokračování vašeho vztahu.

Co s tím: Zeptejte se ho na rovinu, co si o tom máte myslet a požádejte ho o upřímnost. Možná se sice dozvíte nepříjemné konstatování, ale alespoň skončí nedůstojná hra na schovávanou.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 2/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
4 nebezpečné ženy v jeho životě
6 nejhorších ženských zvyků
8 mužských tajemství: Rozluštěno!
Proč muži chtějí sex s ex