Menu
Úvod  › 

8 mužských tajemství: Rozluštěno!

Flirtuje před vámi s jinými ženami. Nikdy vám nezavolá, nezůstane přes noc a nezeptá se na cestu, když zabloudí. Proč se muži chovají tak, jak se chovají?

1. Pořád vám píše, ale nikdy nezavolá.

Jasně, jeho textovky jsou fajn a zpříjemňují vám den, ale bylo by fajn, kdyby vám alespoň občas také zavolal. Proč se toho velmi pravděpodobně nedočkáte? Hned ze dvou důvodů; muži telefonování nesnáší. Na rozdíl od žen většina mužů nesnáší komunikaci, při které není jejich protějšek fyzicky přítomný. Místo toho, aby vám do telefonu vykládal, co se mu zrovna přihodilo v práci, raději ten čas stráví skutečnou prací. Druhou možností, proč vám nikdy nezavolá, je jeho špatná zkušenost. Možná je zvyklý na to, že ho většina lidí neposlouchá (nenechá domluvit) a textové zprávy jsou pro něj pohodlnějším řešením.

2. Chová se jinak v soukromí a jinak před kamarády.

Máte pocit, že chodíte se dvěma různými muži? Jeden z nich je citlivý, něžný a v soukromí vám projevuje spoustu pozornosti a ohledů. Jakmile se ale dostane do společnosti svých kamarádů, stává se z něj namachrovaný frajírek. Před vámi se totiž může otevřít a dát průchod svému přirozenému chování. S vámi je uvolněný a svůj. Když je ale se svými kamarády, má pocit, že by svým přirozeným chováním ztratil tvář, proto se přizpůsobuje chování ostatních členů skupiny.

3. Nikdy nezůstane přes noc.

Chtěla byste se konečně probouzet v objetí svého milovaného, ale on se vždy vykrade uprostřed noci jako zloděj. A není to proto, že byste měla extrémně nepohodlnou postel, chrápala jste jako námořník, nebo si zapomněl doma zubní kartáček. Pokud váš partner soustavně odmítá zůstat u vás přes noc, existuje jen jedno jediné vysvětlení: Chce spát ve své vlastní posteli, protože zkrátka chce svou svobodu. Nepožaduje, abyste mu připravovala snídani, protože den, který může strávit podle svého je pro něj cennější. Alespoň prozatím.

4. Nikdy neřekne: "Miluji tě."

Říká tvrdohlavě, že vás má rád, ale ani když se ho přímo zeptáte, nedokáže vám říct, že vás miluje? Nemá cenu utěšovat se tím, že má duševní trauma, které mu znemožňuje vyjádřit své city. Velmi pravděpodobně je to proto, že do vás jednoduše není zamilovaný.

5. Čím méně se o něj zajímáte, tím víc s vámi chce být.

Vypadá to jako hodně špatná hra. Věnujete mu pozornost, projevujete zájem a on vás ignoruje. Přestanete se snažit, začnete ho ignorovat a on by se přetrhl. Je to klasická strategie svádění. Muži jsou především lovci a chtějí vás dobývat.

6. Flirtuje před vámi s jinými ženami.

Jakmile se v jeho blízkosti ocitne přitažlivá žena, začne flirtovat, až se z něj kouří. Vy jste z toho nepříčetná, ale on se vám jen snaží dokázat svou mužnost a probudit ve vás žárlivost. I když je vám to nepříjemné a může vám to připadat primitivní, tímto chováním se vám v podstatě jen snaží složit kompliment typu: "Podívej se, jak jsem žádoucí, ale vybral jsem si tebe a chci tady být s tebou."

7. Nikdy se nezeptá na cestu.

Už hodinu bloudíte, očividně neví, kde je, ale odmítá zastavit a zeptat se někoho na cestu. Opět se jedná o kompliment vám, i když velmi utajený. Nechce před vámi přiznat, že selhal, abyste si nemyslela, že jste při výběru partnera sáhla vedle. Chce ve vašich očích zůstat tím nejlepším a neomylným.

8. Neumí vás utěšit, když máte depresi.

Máte den blbec, řasenku rozmazanou od slz a váš partner jen zabručí něco v tom smyslu, že to bude dobré a dál se věnuje svému automobilovému magazínu. Máte pocit, že nikdy neví, co má říct nebo udělat, když jste smutná a potřebujete utěšit. Je to jednoduše proto, že muži se tváří v tvář ženským slzám cítí velmi nejistě a neví, co by měli dělat. Navíc mají mnohem větší problém s vyjádřením svých emocí, takže i když s vámi vnitřně cítí, v reálu neudělají nic. Až budete příště potřebovat citovou podporu, řekněte si raději své kamarádce.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
20 lidí, které můžete nenávidět
5 věcí, které chtějí muži v posteli slyšet
20 věcí, které ženy nikdy nepochopí
Test: Jste atraktivní pro muže?