Menu
Úvod  › 

Překvapivé léky, které máte doma v kuchyni

Nemusíte mít přecpanou lékárničku, spoustu zdravotních problémů můžete vyřešit za pomoci obyčejných potravin, které máte doma v kuchyni.

Třešně na bolest hlavy

Poslední výzkumy ukazují, že každý čtvrtý člověk se potýká s chronickou bolestí hlavy. Pokud k nim patříte i vy, zásobte se dostatečným množstvím třešní. Toto ovoce vám uleví od bolestí hlavy bez toho, aby (na rozdíl od například aspirinu) podráždilo žaludek. K tomuto závěru dospěl výzkum provedený na Michigan State University. V jeho rámci vědci zjistili, že anthocyaniny, kterým vděčí třešně za svou červenou barvu, obsahují desetkrát víc protizánětlivých lýtek než ibuprofen, nebo aspirin.

Česnek proti bolestem ucha

Bolestivé ušní infekce doženou do lékařských ordinací každý rok miliony lidí. Od bolesti vám uleví, pokud kápnete dvakrát denně do ucha dvě kapky vlažného česnekového oleje. Lékaři se shodují, že česnek dokáže vyléčit ušní infekce častokrát rychleji než léky na předpis. Česnek obsahuje germanium, selen a síru - tato kombinace účinně zabíjí bakterie způsobující zánět. Česnekový olej získáte snadno, když naložíte tři pokrájené stroužky česneku do půl šálku panenského olivového oleje.

Zázvor na bolest svalů

Dánští vědci zjistili, že zázvor pomáhá utlumit bolest svalů a klouvů. Pokud těmito zdravotními problémy trpíte, zalijte jednu čajovou lžičku nastrouhaného zázvoru (ať už čerstvého, nebo sušeného) několika doušky horké vody a vypijte.

Voda na hojení ran

Pokud jste se zranili, snažte se pít co nejvíc vody. Odborníci z Manhattan College zjistili. že dodržování pitného režimu urychluje hojení ran a zmírňuje bolest.

Rajčatový džus proti křečím v nohách

S křečemi nohou bojuje každý pátý člověk. Příčinou je nedostatek draslíku. Ten je vylučován močí, takže na vině může být například příliš náruživá konzumace kofeinových nápojů, které působí močopudně, nebo příliš intenzivní pocení. Stačí však 250ml rajčatového džusu denně, aby křeče odezněly.

Borůvky a brusinky na močový měchýř

Pokud si dáte šálek borůvek nebo brusinek (v jakékoli formě) denně, nebudete muset řešit infekce močového ústrojí. Borůvky totiž obsahují taniny, které dokáží zahubit bakterie, způsobující tyto nepříjemné zdravotní problémy.

Křen na dutiny

Zánět dutin je nepříjemným a bolestivým zdravotním problémem. Pomůže vám křen. Podle německých vědců dokáže křen zvýšit krevní zásobení dutin a uvolnit je od hlenu. Při bolestech dutin si dejte jednu čajovou lžičku nastrouhaného křenu dvakrát denně.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Nejlepší a nejhorší léky na chřipku a nachlazení
10 divných léků, které opravdu fungují
Grapefruitový džus vás může i zabít
Antibiotika: Potřebujete je skutečně?