Menu
Úvod  › 

10 divných léků, které opravdu fungují

Vodka, jogurt, citrón, tenisový míček, nebo obyčejná tužka vás mohou zbavit nepříjemných zdravotních potíží a nemocí. Představujeme vám deset poněkud podivných domácích léčebných metod, které skutečně fungují.

Je přirozené, že se zlomenou nohou půjdete na chirurgii a zápal plic se také nebudete pokoušet vyléčit doma. Existuje však mnoho méně závažných zdravotních problémů, které můžete vyřešit za pomoci předmětů a potravin, které má každý běžně doma. Načerpejte užitečné tipy:

1. Vodka proti zápachu nohou

Pokud vám zapáchající nohy nedovolí zout ve společnosti boty, využijte obyčejnou vodku a potírejte jí chodidla tak dlouho, dokud zápach nezmizí. Je to stejné, jako kdybyste používali čistý líh (který je mimochodem podobně účinný). Vodka obsahuje alkohol, který vysušuje a působí antisepticky. Ničí tak zápach způsobený plísněmi a bakteriemi, které se mimo vlhkost nemohou dále množit.

2. Tužka proti bolestem hlavy

Pokud jste ve stresu, nebo cítíte úzkost, podvědomě sevřete čelisti. Napne se tak sval, který spojuje vaši čelist se spánkem, a to může být spouštěcím faktorem silné bolesti hlavy. Předejít tomu můžete, pokud si vložíte tužku mezi zuby, ale neskousnete ji. Tak si automaticky uvolníte svaly kolem čelistí a pomůžete tak předejít dalšímu zhoršování bolesti.

3. Jogurt proti zápachu z úst

Živé bakterie v jogurtu mají schopnost potlačit bakterie, které způsobují zápach z úst. "Dobré" bakterie ty "špatné" jednoduše vytlačí tím, že vytvoří prostředí, ve kterém nemohou dále existovat.

4. Ústní voda proti puchýřům

Klasická ústní voda je mocnou zbraní proti puchýřům. Namočte vatový tampón do ústní vody a přitiskněte ho na puchýř minimálně třikrát denně do té doby, než se oblast zcela vysuší a přestane úplně bolet.

5. Tenisový míček proti bolavým nohám

Pro jednoduchou a velmi levnou masáž, která uvolní a zjemní vaše chodidla a poskytne jim regeneraci po únavném dni v těsných botách, použijte jednoduše tenisový míček. Po dobu několika minut jej chodidlem koulejte tam a zpátky, tak aby jej promasíroval po celé délce. Pro zvláště unavené a pálící nohy můžete chodidlem válet pet láhev naplněnou zmrzlou vodou.

6. Olivový olej proti ekzému

Pokožka se vyhladí a zregeneruje, pokud aplikujete olivový olej přímo na podrážděnou oblast. Obsahuje v sobě antioxidanty, které mohou zmírnit zánět spojený s ekzémem. Olivový olej je mimo jiné základem pro spoustu hydratačních výrobků. Pokud ho navíc použijete doma, zbavíte se množství chemikálií, které se přidávají do krémů a dalších kosmetických výrobků, a mohou ještě více podráždit pokožku.

7. Cukr na škytavku

Spolkněte čajovou lžičku cukru a do minuty máte po škytavce. Je tomu tak proto, že cukr uvolní svaly kolem bránice, jejichž pravidelné stahy škytavku způsobují.

8. Citrón a olivy proti kinetóze

Nemoc z pohybu neboli kinetóza je příčinou větší produkce slin, která posléze způsobuje vaši nevolnost a houpání žaludku. Olivy nebo cucání plátku citrónu vám pomohou ulevit.

9. Rostlinný olej na lámavé nehty

Problémem křehkých a lámavých nehtů je nedostatečná vlhkost. Předtím než jdete spát, aplikujte si na celé ruce včetně nehtů rostlinný olej a pak si natáhněte vinylové rukavice, abyste zabránili tomu, že si olej otřete do povlečení. Olej vaše ruce i nehty krásně zvlhčí a zabrání jejich vysušování.

10. Jablko pro bělejší zuby

Křoupání ovoce a zeleniny působí podobně jako čištění zubů (i když jej samozřejmě nemůže nahradit). Zejména jablka disponují, díky obsahu kyseliny jablečné, schopností čistit zubní sklovinu a odstraňovat z ní skvrny.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Záněty středního ucha u dětí
Test: Vyznáte se v nemocech?
8 nemocí, které přepsaly historii