Menu
Úvod  › 

4 přírodní prostředky proti vráskám

Předtím, než začnete šetřit na botox, vyzkoušejte některý z těchto přírodních prostředků, které vám vyhladí vrásky skoro zadarmo.

1. Koupele v oleji

Zní to sice děsivě, ale rozhodně to vyzkoušejte. Až budete cítit, že máte suchou a unavenou pokožku, udělejte si na sebe čas a dopřejte si olejovou koupel. Mnoho přírodních olejů obsahuje linolové kyseliny, které pomáhají pokožce udržovat přirozenou vlhkost. Začněte s deseti mililitry olivového oleje, které smícháte s dvěma kapkami jiného oleje; například levandulového, který zmírňuje začervenání pokožky. Směsí se masírujte po dobu třiceti sekund a potom opláchněte teplou vodou. Vaše pleť bude vyživená, hebká a rozhodně se nemusíte obávat, že byste olejovou masáží zvýšila riziko výskytu akné.

2. Akupresura

Akupresura je metodou, která se praktikuje už po staletí a údajně pomáhá i proti vráskám. Tlakem na určité body můžete zvýšit elasticitu kůže a znovu ji vypnout. Ukazováčkem a prostředníčkem jedné ruku masírujte bod mezi vaším obočím. Měli byste zakroužit nejméně dvacetkrát. Poté vyviňte lehký tlak na spánky po dobu nejméně deseti sekund a dalších deset sekund tlačte proti čelistnímu kloubu (najdete jej před ušima). Naposledy lehce tlačte proti kontuře rtů v místech, kde cítíte kořeny zubů. Tlak provádějte po dobu pěti až deseti sekund. Poté celou sérii akupresurních tlaků zopakujte ještě jednou.

3. Přírodní šťávy

Na tuto metodu nedá dopustit například Salma Hayek. Jde o to, abyste své tělo zásobili každý den alespoň jednou skleničkou ovocné či zeleninové šťávy, kterou čerstvě vymačkáte. Tato tekutina nadopuje vaši pokožku vitamíny A a C a dalšími živinami, které jsou stěžejní pro buněčnou obnovu. Nemusíte nutně ruinovat svůj rozpočet nákupem drahého exotického ovoce. Stejnou službu vám prokáže například šťáva ze špenátu, celeru, petržele, mrkve, hrušek, jablek nebo okurka. Už po sedmi dnech bude vaše pokožka na dotek jemnější a na pohled zářivější.

4. Vhodný jídelníček

Pokožka je složitým koktejlem proteinů, vody a tuků, který potřebuje dostatečnou výživu, aby se buňky mohly dostatečně obnovovat. Investujete například do mandlí, které vaší pokožce dodají tuky a vitamín E, který je účinným antioxidantem chránícím pokožku před poškozením UV zářením. Tmavá čokoláda s minimálně dvaasedmdesátiprocentním obsahem kakaa je dalším účinným antioxidantem. Silnou trojku doplňte borůvkami, které jsou opět zásobárnou antioxidantů a vitamínu C.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Utajená nebezpečí dětské kosmetiky
Seboroická dermatitida: Proč máte lupy?
Atopický ekzém u dětí
Akné u dospělých: Co ho může spustit
Naučte se zamaskovat kruhy a váčky pod očima