Menu
Úvod  › 

Největší hříchy na první schůzce

Přijdete pozdě na rande, mluvíte příliš o sobě, rozebíráte vážná témata, nebo vyřizujete své soukromé telefony. Následující chování vám na první schůzce žádná žena neodpustí.

Konečně se vám podařilo domluvit si schůzku s kočkou, kterou už jste dlouho balili, a poslední, co chcete, je, aby si vás zapamatovala jako burana, se kterým nechce nic mít. Pokud nechcete, aby se vaše první rande stalo i tím posledním, vyhněte se následujícím chybám, které vám žádná žena nikdy neodpustí:

Přijdete pozdě.

Je celkem jedno, jestli zůstanete viset v zácpě, váš pes dostane škytavku, nebo se vám zastaví hodinky. Vaše partnerka už určitě podobných výmluv slyšela tuny a na žádné další není zvědavá. Možná se bude tvářit, jako že vás chápe a že jí to nevadí, ale buďte ujištěni, že v duchu vám už odečetla cenné body. Nechte si raději dostatečnou časovou rezervu místo toho, abyste se museli první dvě hodiny omlouvat za zpoždění.

Jdete do extrémů.

Možná, že jste zvyklí večeřet kaviár a šampaňské, nebo naopak hamburger u McDonalda, ale pokud nechcete být hned od prvních okamžiků za snoba nebo naopak zoufalce, zvolte raději zlatou střední cestu. A nejen ve volbě místa rande, ale i v jeho průběhu. Šest vodek vám sice super uklidní nervy, ale vaše společnice je jen velmi těžko ocení jako vaší osobní kvalitu. Vyhněte se zkrátka extrémům všeho druhu. Na ty máte čas, až se lépe poznáte.

Telefonujete.

Zazvoní vám telefon a vy jej nejen zvednete, ale začnete se do něj v průběhu vašeho rande vybavovat? Všechno špatně. Vyřizování hovorů na schůzce vám vaše společnice rozhodně neodpustí. A to dokonce ani v případě, že jí požádáte o svolení a ona vám je dá. Ostatně příliš jiných variant jí nezbývá, protože vám jen těžko může zakázat zvednout telefon. Ale na podobné faux pas nezapomene a rozhodně vám jej jen tak neodpustí.

Mluvíte o sobě.

Klidně vám může připadat, že žijete ten nejzajímavější život na světě, ale buďte ujištěni, že jen málokdo váš názor sdílí. A většina žen nechodí na schůzky proto, aby mohla několik hodin v kuse obdivovat svého společníka. Informace o sobě dávkujte jen decentně a nezapomeňte se projevit zároveň i jako pozorný posluchač v okamžicích, kdy o sobě mluví ona.

Probíráte závažná témata.

Vaše politické názory a další podobná kontroverzní témata jsou na schůzkách absolutní tabu. Nikdo netvrdí, že mohou fungovat jen vztahu, v nichž mají oba dva partneři absolutně stejné názory, ale nemusíte vzájemně zkoušet svou toleranci a trpělivost hned na první schůzce. Ta je vyhrazena pouze romantice, na kterou bude vaše partnerka jednou v budoucnu vzpomínat se sentimentální slzou v oku.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Řeč těla: Chyby, kterých se dopouštíte na prvním rande
Kdo platí na první schůzce?
Nejhorší rady, jakými se můžete řídit na rande
10 jednoduchých pravidel, pro randění s mojí dcerou
Oblečení, které muži nesmí nosit na první rande
Největší mýty o randění s mladší ženou