Menu
Úvod  ›   › 

Chcete být šťastní? Milujte se častěji než vaši přátelé

Lidé, kteří se domnívají, že mají méně sexu než jejich přátelé, jsou také méně šťastní. Trumfněte své kamarády v sexu a budete mnohem spokojenější, tvrdí vědci.

Připadá vám, že všichni kolem vás jsou šťastnější než vy? Jednoduchá pomoc. Stačí, když zintenzivníte svou frekvenci sexu, a rázem budete spokojenější. Jen je potřeba, abyste měli pocit, že se milujete častěji než vaši kamarádi, tvrdí vědci.

Výsledky nového výzkumu, provedeného na University of Colorado, totiž tvrdí, že tím, že se uvolnily společenské konvence a bavíme se svými kamarády bez problémů o sexu i milostném životě - navíc se spousta článků na toto téma objevuje i ve většině časopisů - vytvořili jsme si pro sebe představu, jak by měl asi vypadat "přijatelný a normální" sexuální život i jeho frekvence. Jakmile získáme pocit, že jsou na tom naši kamarádi v této oblasti lépe a více si užívají, okamžitě označíme svou sexuální život jako nevyhovující. Následně se tím "užíráme", závidíme jim a přemýšlíme, proč na tom nejsme tak dobře jako oni.

Přitom vědci tvrdí, že takový přístup je naprosto zcestný, protože sexuální potřeby každého člověka jsou naprosto odlišné a správná frekvence je taková, která vyhovuje oběma partnerům a nikoli taková, která vyhovuje vašim přátelům. Pokud to ani jednomu z vás nevadí, klidně můžete mít šťastný a spokojený vztah i bez sexu.

Jenže většina lidí se porovnává se svými přáteli a lidmi, kteří se vyskytují v jejich okolí, tudíž srovnávají s ostatními i svou sexuální frekvenci. Jestliže je tato frekvence sexu menší než u vašich přátel (a je jedno, jestli mluví pravdu, nebo se jen chvástají v hospodě), cítíte se nejen méně spokojeně a šťastně, ale dokonce získáte pocit, že jste i méně atraktivní.

Takže podle výsledků zmíněného výzkumu je celkem jedno, jestli na sex máte zrovna chuť, nebo ne, stejně ve vaší ložnici zuří nevyřčená válka a závod se všemi vašimi kamarády, kteří se vám kdy se svým sexuálním životem svěřili. Jakmile získáte dojem, že jste je trumfli a užíváte si víc než oni, rapidně stoupne pocit vašeho štěstí a spokojenosti.

Tak například se ukázalo, že lidé, kteří si užívají sexu třikrát za měsíc, ale věří, že jejich kamarádi souloží jednou týdně (tedy čtyřikrát za měsíc), jsou o čtrnáct procent nespokojenější. I když je reálný rozdíl v sexuální frekvenci nepatrný, stačí získat dojem, že je na tom někdo lépe než vy, že nezapadáte do "normy" a rázem je váš pocit spokojenosti a štěstí mnohem menší.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Věčné tabu: Anální sex a muži
Pravidla sexu s ex
5 věcí, které chtějí ženy v posteli
Nechte si naplácat, aneb průvodce BDSM pro začátečníky
Test: Kolik toho víte o lásce a sexu?
Ženy častěji myslí na jídlo než na sex