Menu
Úvod  › 

Mýty o sexu, které jsou nesmrtelné

Na sex musíte mít oba náladu. Pokud nesouložíte třikrát týdně, jste divní. Sex by měli iniciovat především muži. Představujeme vám největší a zároveň nevýmytitelné mýty, které se tradují o sexu.

Mýtus: Oba dva na něj musíte mít náladu.

Z časopisů, filmů a vyprávění vašich kamarádů v hospodě jste možná získali dojem, že oba nutně musíte být neustále nažhaveni na sex, a pokud tomu tak není, jste nutně divní. Nenechte se ale vykolejit. Na libido má vliv obrovská spousta faktorů a věcí, z nichž můžete ovlivnit jen některé. To, že čas od času nemáte náladu na sex, neznamená žádnou tragédii a jde o naprosto normální projev lidského chování.

Mýtus: Nejlepší sex musí být spontánní.

Je to prostě tak: Současná doba je tak uspěchaná, že to, co nemáte v programu, zkrátka nemáte - a sex není výjimkou. Může vám to připadat zoufale neromantické, ale i na vzájemné intimnosti je potřeba vyčlenit si čas. Dokonce i sexuologové doporučují svým klientům, aby se domluvili, kdy do svého programu včlení sexuální aktivity. Buďte ujištěni, že váš prožitek to nijak neumenší.

Mýtus: Musíte mít sex třikrát týdně.

Je pravdou, že pravidelný sex posiluje vztah, ale to neznamená, že byste se měli stát otrokem statistik a otrocky počítat, kolikrát byste se spolu ještě měli vyspat, abyste vyhověli sexuologickému průměru třikrát týdně. Můžete vsadit svou výplatu, že naprostá většina šťastných párů skutečně nesouloží s železnou pravidelností třikrát týdně. Mnohem důležitější je, abyste se svou sexuální frekvencí byli spokojeni oba dva.

Mýtus: Dobrý sex musí být dlouhý a pomalý.

Jen velmi málo lidí si může pravidelně dopřávat luxus mimořádně dlouhého sexu. Když už na něj dokážete najít čas a odklidíte děti z dosahu, nejspíš vás dostihne únava z celodenních povinností. Rezignujte na představy o nekonečném tantrickém zážitku a raději si užijte vášnivou rychlovku. Pětiminutová soulož vás nabije energií a zlepší vám náladu stejně dobře jako hodinové mazlení.

Mýtus: Sexuální hry nejsou "normální."

Cítíte se poněkud zvrhle, když po svou partnerku žádáte, aby si na sebe navlékla kostým francouzské pokojské, nebo aby hrála roli přísné učitelky? Zbytečná starost. Hry k sexu a intimnostem patří a jediným kritériem, které by vás při nich mělo zajímat, je to, zda vyhovují všem aktérům. Jejich scénář, rekvizity i dějiště jsou zcela na vás.

Mýtus: Sex by měli vždy iniciovat muži.

Jeden z nejtvrdošijnějších mýtů o sexu tvrdí, že by to měl být vždy muž, kdo iniciuje sex. Nicméně ve skutečnosti trpí, podle lékařských stastik, každý pátý muž nízkým libidem. Nedostatečný sexuální apetit může mít řadu příčin, například užívání některých léků, skryté zdravotní problémy, nebo například příliš mnoho stresu. Podle výzkumů iniciují muži sex stejně často jako ženy.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Největší nesmysly o ženách a sexu
Pravda a mýty o ženském orgasmu
Největší mýty o mužské impotenci
Největší mýty o randění s mladší ženou
Největší mýty o manželství