Menu
Úvod  › 

Největší mýty o mužské impotenci

Je to noční můra všech mužů, ale stále větší počet párů ji musí řešit. Kolik toho o ní víte? Připravili jsme pro vás přehled největších mýtů o mužské impotenci.

Impotence představuje strašáka mužů už stovky až tisíce let. Situace, kdy muž není schopný sexu, ohrožuje přímo jeho mužnost a patří mezi velmi citlivá témata. Nabaluje se na ni řada mýtů a polopravd, které kolují mezi lidmi a zdají se být nevymýtitelné. Znáte je?

1. "Skuteční muži" s impotencí problémy nemají.

Všichni muži na světě, kteří jsou starší než třicet let, zažili za svůj život alespoň jednou situaci, kdy nebyli schopni sexu. Předpokládá se, že na světě trpí impotencí víc než sto padesát milionů mužů, ale některé odhady mluví až o dvojnásobném počtu. Odhadnout skutečný počet postižený je velmi těžké, protože jen přibližně dva z deseti postižených vyhledají odbornou pomoc. O impotenci se mluví v případě, že muž není schopný dosáhnout takového stupně erekce, aby byl možný sexuální styk. Impotence neznamená automaticky ztrátu libida, neschopnost ejakulace, nebo dosažení orgasmu.

2. Impotence je jen "v hlavě."

Méně než dvacet procent případů impotence má primárně psychologickou příčinu. Většina impotentních mužů má nějaké tělesné onemocnění, jako je diabetes, kardiovaskulární onemocnění, vysoký krevní tlak, nebo rakovinu prostaty. Stres, úzkost a ztráta sebevědomí jsou často sekundárními psychologickými faktory, které se objevují, pokud není impotence diagnostikována a léčena.

3. Impotence je nutnou součástí stáří.

Ačkoli pravděpodobnost impotence s věkem skutečně vzrůstá, jde většinou o důsledek tělesných onemocnění, která se u mužů ve vyšším věku objevují, jako je diabetes, vysoký krevní tlak, nebo kardiovaskulární onemocnění. Často léčba těchto zdravotních problémů odstraní i problémy s impotencí.

4. Na impotenci neexistuje žádná léčba.

Ačkoli medicína skutečně nezná žádnou jednoduchou léčbu impotence, která by zabírala na všechny bez rozdílu, existuje celá řada velmi účinných a efektivních terapií a možností léčby. Ať už se jedná o Viagru, vakuové pumpy, injekce, nebo implantáty.

5. Muži mají chuť na sex pořád.

Jeden z nejskalnějších mýtů tvrdí, že muži mají chuť na sex kdykoli a kdekoli. To je ale nesmysl, který vás jen zbytečně stresuje. Pokud se budete snažit nevypadnout z role samce, který je nažhavený neustále a může si dopřát sex skutečně kdykoli, paradoxně si zaděláte jen na větší množství problémů. Nedávno provedená švédská studie zkoumala téměř tři stovky párů a zjistila, že muži, kteří se snaží vystupovat jako "sexuální mašiny", mají mnohem víc problémů s dočasnou impotencí.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)
Přečtěte si také:
Mužská menopauza - co potřebujete vědět
Váš penis: Jak s vámi bude stárnout
Velikost penisu: Co je normální?
Nová šokující léčba impotence