Menu
Úvod  › 

Můžete si začít s bývalkou vašeho kamaráda?

Líbila se vám, už když s ní začal chodit. Po jejich rozchodu jste zjistili, že sympatie jsou oboustranné a dali byste si říct na něco víc. Je vůbec přípustné začít si s bývalkou vašeho kamaráda?

Jde o jednu ze zásadních otázek, kterou ve svém životě řešil minimálně jednou prakticky každý muž: jaká jsou pravidla, když si chcete něco začít s bývalou vašeho kamaráda? A je to vůbec tolerovatelné? Pokud ano, za jak dlouho po jejich rozchodu se můžete pokusit jí uhnat? Dejme tomu, že spolu chodili šest měsíců, měli byste tedy čekat dalších šest měsíců, než jí pozvete na rande? Nebo je lepší čekat, než začne chodit s nějakou novou přítelkyní? A co když o přítelkyni vašeho nejlepšího kamaráda?

Lidi nemůžete vlastnit

Představte si následující scénář: Váš kamarád randí s naprosto vynikající ženou. Po celou dobu, co spolu chodí, jste v pokušení říct mu, jaké má štěstí, že jí potkal. Kdykoli se ocitnete v její společnosti, musíte se ptát sami sebe, proč nejste na jeho místě.

Pak se rozejdou a aby to bylo ještě horší, je to ona, kdo dá vašemu kamarádovi kopačky. Ona je teď volná a vy na ní myslíte prakticky neustále. K dovršení všeho se vám svěří, že ani vy jí nejste úplně volný. Na druhou stranu váš kamarád o ní neustále mluví a nechápe, co se mohlo na jejich vztahu pokazit a přemýšlí o tom, zda by bylo možné vrátit to zpátky.

Co teď? Je jasné, že ona by s vámi začala ráda chodit a o vašich preferencích není vůbec potřeba se rozepisovat. Na druhou stranu je tu váš kamarád, na kterém vám také záleží.

Existuje řada mužů, kteří by vám řekli, že bývalé přítelkyně kamarádů jsou tabu bez ohledu na to, jak dlouhá doba od jejich rozchodu uplynula. Oproti tomu najdete spoustu těch, kteří budou argumentovat tím, že lidi nemůžete vlastnit a skutečnost, že někdo s někým chodil, neznamená, že nemůže pocítit sympatie k někomu jinému. Nezáleží na tom, že jde o vašeho nejlepšího kamaráda, ani na tom, kdo z nich inicioval rozchod. Jestliže se rozešli, jejich vztah skončil a váš kamarád zkrátka musí počítat s tím, že jeho roli převezme jiný muž - tedy, že to můžete být i vy.

Jestliže k ní cítíte sympatie a tyto pozitivní city jsou oboustranné, měli byste využít své šance. Po rozchodu jsou oba dva volní a svobodu by si měli dopřát. Je nesmyslné čekat a popírat to, co k sobě cítíte, jen proto, že ji pojí několik společných vzpomínek s vaším kamarádem.

Co byste měli dělat?

Pokud tedy cítíte sympatie k bývalé přítelkyni svého kamaráda, v první řadě byste se měli ujistit, že to stejné cítí i ona k vám. Sedněte si spolu a ujasněte si, co skutečně cítíte a zda vyhlídky svého vztahu vidíte stejně. Ujistěte se zejména, že jste na stejné vlnové délce (tedy například, že si od toho neslibuje pouze sexuální povyražení, zatímco vy pomýšlíte na dlouhodobější vztah). Předejdete tak zbytečným nedorozuměním, zklamání či vzteku.

Druhým v pořadí, s kým byste si měli sednout a promluvit si, je rozhodně váš kamarád. Neodkládejte rozhovor s ním, není nic horšího, než kdyby se o celé situaci doslechl od někoho jiného než od vás osobně. Buďte k němu upřímný a nehledejte zbytečné kličky. I když je právě tato část pro většinu mužů tou nejhorší, bylo by dobré, kdybyste mu sdělili, co pro vás vaše přátelství znamená a jak si ho vážíte. I když vám to může připadat zženštělé, jde o velmi podstatnou informaci o vašem respektu.

Poté kousněte do kyselého jablka a řekněte mu, co se stalo a že jste začali chodit s jeho bývalou přítelkyní. Buďte připraveni na variantu, že zareaguje vztekle a agresivně. V rámci prvního šoku na to má nárok, nemějte mu to za zlé. Je možné, že váš kamarád bude potřebovat určitý čas na to, aby se s touto informací vyrovnal a zvykl si na ni. Nechte na něm, jak se k ní bude chtít postavit. Je možné, že se vám po určitý čas bude vyhýbat, stejně tak mu váš nový vztah nemusí vůbec vadit. Respektujte jeho rozhodnutí a nenaléhejte.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 4.8/5 (5 hlasů)
Přečtěte si také:
10 věcí, které nesmíte říci o své bývalé
Slepovaný vztah: Máte do toho jít znova?
Proč muži chtějí sex s ex
10 signálů, že stále miluje bývalého