Menu
Úvod  › 

Lži, kterými vás krmí vaše kadeřnice

Šampóny z drogérie jsou největší zlo, vlasy je potřeba stříhat každých šest týdnů a vždy jen v kadeřnictví. Představujeme vám největší lži, které jsou pro kadeřnice typické.

1. Produkty z drogerie vám zlikvidují vlasy.

Myla jste si s nimi hlavu celou pubertu a ještě několik let poté a najednou slyšíte, že jestli si koupíte ještě jednu lahvičku šampónu nebo laku na vlasy v drogérii na rohu, naprosto spolehlivě vám vypadají všechny vlasy. Jenže odborníci tvrdí něco jiného a dokonce se tváří, že nemusíte utrácet polovinu své výplaty za drahé značkové produkty, které se prodávají výhradně v kadeřnických salónech. Podstatné je pouze zvolit si jemný šampón s esenciálními oleji, který nebude vysušovat vaše vlasy, a je celkem jedno, v jaké cenové hladině se bude nacházet. Jen proto, že jde o dražší produkt, nezískáváte automaticky jistotu, že je také kvalitnější.

2. Musíte chodit na stříhání každých šest týdnů.

Přesvědčuje vás kadeřnice, že se za šest týdnů musíte bezpodmínečně objevit v salónu znovu, protože vaše vlasy potřebují naprosto nutně zastříhnout? Doba, za kterou je nutné vlasy zastříhnout, je velmi individuální a záleží na kondici vašeho vlasového porostu. Přibližně šest týdnů je doba, za kterou je dobré obnovit barvu vlasů, pokud nestojíte o odrosty. Jestliže ale nemáte barvené vlasy, nemusíte se žádnými šesti týdny omezovat.

3. Jemné vlasy potřebují krátký sestřih.

Pokud tuhle větu vaše kadeřnice vypustí z úst, znamená to pouze jediné: že neumí s jemnými vlasy pracovat a neví si s nimi rady. Existuje i spousta polodlouhých sestřihů, které vypadají skvěle i na jemných vlasech. Pokud nechcete nosit krátký sestřih, najděte si raději kadeřnici, která bude umět s jemnými vlasy pracovat.

4. Nikdy si nemyjte vlasy každý den.

Tento mýtus pochází snad ještě z dob našich babiček. Pokud to vaše vlasy vyžadují, klidně si je můžete mýt denně. Je pouze nutné přizpůsobit této situaci výběr šampónu, který nebude vaše vlasy zbytečně vysušovat a namáhat. Rozhodně jde o lepší řešení, než chodit s mastnými, nebo špinavými (pokud například pracujete v prašném prostředí) vlasy.

5. Ano, budete vypadat přesně jako Jennifer Aniston.

Vaše kadeřnice vám může stokrát slibovat, že vám udělá sestřih, ve kterém budete vypadat jako jednovaječné dvojče Jennifer Anistonové, jenže skutečnost bude úplně jiná. Pravděpodobnost, že budete mít stejnou strukturu a kvalitu vlasů jako vámi obdivovaná celebrita, je celkem nízká a i když budete mít stejný sestřih, bude na vás vypadat jinak.

6. Nikdy si roztřepené konečky nestříhejte sama.

Motivace této kadeřnické lži je samozřejmě jasná. Pokud si ostříháte roztřepené konečky sama doma, její výdělek bude menší. Kromě této charitativní pohnutky však neexistuje žádný další důvod, proč byste si nemohla zastříhávat vlasy sama doma.

Ohodnoťte tento článek:
Hodnocení: 5/5 (1 hlas)

Další články k tématu: Lhaní